avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1895 soluții astăzi
Forum Activitate BadyGuard

Activitate BadyGuard

Discuție Proces
Am avut un proces iar in urma lui am primit o pedeapsa cu suspendare de 1an 8luni suspendare pentru purtare abuziva si sincer mi-se pare cam mare pedeapsa fiind la prima abatere si am daune de 260000000 impreuna cu un coleg de munca si firma la care lucram ca agent paza.Daca am facut recurs cum a spus avocatul imi mai poate scadea din pedeapsa si daune?Iar dacanu am de unde sa platesc aceea dauna mare cum se va intampla?
:">AM UN CREDIT DE NEVOI PERSONALE IAR DIN CAUZA CRIZEI ECONOMICE AM RAMAS FARA UN LOC DE MUNCA O PERIOADA DE 2 ANI AM PLATIT CUM AM PUTUT DAR DUPA UN TIMP NUMAI FAC FATA IAR CU LOC DE MUNCA DECENT MAI GREU.DORESC SA STIU URMARILE UNEI IMPOSIBILITATI DE NEPLATA PE TREMEN LUNG SAU SCURT ASUPRA MEA
In seara de 31-01-2010 rulam cu auto meu dacia 1310 pe un drum cu prioritate impreuna cu o amica a mea,iar la un moment dat din partea dreapta a mea a iesit dintr-o parcare laterala dreapta un auto marca scoda brusc a virat stanga mai exact mi-a taiat fata me si a trecut in partea stanga a mea sa treaca pe calalalt sens pentru am merge pe sensul opus mie de deplasare.Mentionez ca masina scoda a trecut din dreapta mea pentru a trece fara a acorda prioritate si nici nu a semnalizat iar in urma trecerii bruste ale lui am fost nevoit sa fac o manevra de a conduce masina pe cealalta banda respectiv banda 1 eu fiind pe banda 2 iar in urma manevrei l-am tamponat cu partea mea stanga fata pe el in partea dreapta spate producandu-se urmatoarele leziuni:la mine aripa far semnalizare distruse la el bara spate un pic stearsa si crapata circa 5 cm.In urma incidentului respectivul nu a dorit sa imi dea asigurarea rca si am fost nevoit sa sun la 112 dar intre timp trecea si un echipaj de politie care a motivat ca daca nu sunt victime nu are treaba cu noi.Am fost la tamponari si am despus declaratie dupa cum sa intamplat iar respectivul nu sa prezentat ce pot face pentru a-mi repara masina fara costuri din partea mea si a intre in posesia rca-lui respectiv.Am fost la politie am dat nr de inmatriculare iar politia ma pus sa filmez masina cu avariile ei produse in accident,iar referitor la raspunsul din partea lor au spus ca nu au cum sa ma ajute decat sa dau in judecata persoana respectiva dar masina trebuie sa o repar pe banii mei ceea ce nu este corect atata timp cat nu sunt vinovat.
In anul 1996 toamna eram badyguard la o discoteca si am fost implicat intr-o altercatie intre mai multe persoaneiar in urma altercatiei am fost acuza de purtare abuziva si am avut un proces la care am fost condamnat cu suspendare la 1an6luni cu suspendare acuma sincer este bine sa fac recurs am sanse sa imi mai scada din suspendare sau este contrariul dumneavoastra ce sfat imi dati?Referitor la sumapentru daune morale si fizice nu ar putea sa mai scada si cum anume?:sorry::stunned:#-o:((
Răspuns la discuția caut reprzentant legal
succes