avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Activitate mireloi

Activitate mireloi

Răspuns la discuția Demisie fortata
Mersi pt sfaturi....sper sa imi fie invatatura de minte !
Răspuns la discuția Demisie fortata
Daca in demisie scriu la motivatie toate aceste lucruri pe care nu le`a respectat din CIM si o inregistreaza la ITM, acestia se pot autosesiza sau trebuie sa ma duc sa fac o plangere personal...mersi
Discuție Demisie fortata
Lucrez in turism, la o societate de 1 an zile, in timpul acesta nu am beneficiat de concediu de odihna, am lucrat ore suplimentare,nu mi`a fost respectat programul de lucru si bineinteles nici salariu nu mi l`au dat pe tot.Am vorbit cu ei sa primesc banutii pt ceea ce am lucrat si concediu de odihna si am ajuns in situatia in care ma obliga sa imi fac cererea de demisie pt ca mi`am cerut drepturile.Vreau sa imi spuneti ce articole din codul muncii au fost incalcate si cum as putea s imi recuperez prejudiciul.Multumesc mult !
Discuție Fisa post
Ma poate ajuta careva cu o fisa de post pentru sef receptie?Multumesc
Răspuns la discuția Acte necesare!
Stiu ca trebuie activata activitatea la reg com, se elibereaza certif constataor, apoi p baza acestuia se elibereaza de la dsv autorizatia, trebuie sa ai contract cu un medic veterinar, nu stiu sigur daca trebuie sa ai contract si cu o firma d incinerare si stiu ca mai trebuiesc ceva acte dar nu am idee care anume...poate cineva sa ma ajute in privinta asta??
Răspuns la discuția Acte necesare!
Dezinfectie dezinsectie deratizare
Discuție Acte necesare!
Ce acte imi sunt necesare pentru a desfasura activitatea de DDD??
Mersi frumos...nu sunt pt mine toate aceste acte, de aceea sunt pe langa subiect, dar am rezolvat si problema mai sus mentionata
Multumesc inca odata
Sarbatori fericite!!
Am gasit cateva informatii utile si am o nelamurire cu privire la:copia dupa Hotararea Consiliului de Mediere prin care se constata indeplinirea conditiilor pentru a avea calitatea de mediator cf lg 192/2006, de unde se obtine aceasta???
Am urmat cursurile de mediator,, am acea adeverinta de absolvire a cursurilor acre ce tine loc de diploma dupa absolvire....cam atat..