avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 902 soluții astăzi
Forum Activitate laszlozoltan

Activitate laszlozoltan

Răspuns la discuția Contract activ dupa 3 ani?
Va multumesc inca o data
Răspuns la discuția Contract activ dupa 3 ani?
Aceasta modificare se poate face si acum,dupa 20 de ziile?Va multumesc mult.
Buna ziua,am lucrat la firma in 2013cateva luni,nu am vazut contractul de munca nici o data,deci nici nu am semnat,tot asa am si plecat,acum am vrut sa depun dosarul de somaj,si am observat ca contractul meu la acea firma este tot activ,la cererea mea am primit o adeverinta de vechimecu data de inceput a contractului01.03.2013,si data de incetare a contractului cu 28.12.2016,intre cele doua data nefiind nici o modificare sau suspendare.Incetarea e cu 55.b,ce nu imi permite dreptul la somaj,la final am trecut 860 de zile concediu fara plata.Mentionez ca data de incetare a acestui contract este cu o luna dupa cea ce imi dadea dreptul la somaj.Ce se poate face cu aceasta incetare pentru a reusii sa beneficiez de somaj?Modificare in Revisal,sau corectare la articolul de incetare?Va multumesc,va doresc o zii buna.
Va multumesc pentru raspuns
Buna ziua,am o intrebare,daca am primit o notificare de la angajator si o decizie cu aceasta lege,pot beneficia de somaj?daca aceasta vine dupa terminarea perioade de proba la acest angajator,si urmand o alta perioada de trei luni la un alt angajator la care eu am renuntat,inainte am lucrat la un alt angajator aproape 5 ani iar intre perioadele de munca nu am intreruperi?
Buna ziua,dupa 10 luni jumate de munca pot beneficia de somaj,mentionez ca inainte de aceasta perioda am fost in CCC,se ia in considerare si aceasta perioada?Va multumesc anticipat,si va doresc un wekend placut.
Răspuns la discuția ajutor incalzire
Va multumesc.
Buna ziua,am o intrebarein legatura cu acest subiect,si anume daca in contractul individual de munca am salarul brut mentionat pe 168 ore,si se intampla ca in luna aceasta sa lucrez 220 de ore,iar luna urmatore 154,cu ce adeveresc venitul meu e bun contractul individual de munca,sau e nevoie de adeverinta cu venitul realizat in ultima luna?Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Pot cere suspendarea CIM?
Va multumesc,va doresc o seara placuta.
Pot cere prin email suspendarea CIM la firma de la care am intrat in CCC,dorind sa ma angajez la o alta firma,sau trebuie sa depun cererea personal la firma?