Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Contract activ dupa 3 ani?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Contract activ dupa 3 ani?

Buna ziua,am lucrat la firma in 2013cateva luni,nu am vazut contractul de munca nici o data,deci nici nu am semnat,tot asa am si plecat,acum am vrut sa depun dosarul de somaj,si am observat ca contractul meu la acea firma este tot activ,la cererea mea am primit o adeverinta de vechimecu data de inceput a contractului01.03.2013,si data de incetare a contractului cu 28.12.2016,intre cele doua data nefiind nici o modificare sau suspendare.Incetarea e cu 55.b,ce nu imi permite dreptul la somaj,la final am trecut 860 de zile concediu fara plata.Mentionez ca data de incetare a acestui contract este cu o luna dupa cea ce imi dadea dreptul la somaj.Ce se poate face cu aceasta incetare pentru a reusii sa beneficiez de somaj?Modificare in Revisal,sau corectare la articolul de incetare?Va multumesc,va doresc o zii buna.
Trebuie modificata decizia de incetare si totodata rectificare in REVISAL a articolului de incetare a c.i.m.
Aceasta modificare se poate face si acum,dupa 20 de ziile?Va multumesc mult.
Daca angajatorul este de acord, o poate face si acum.
Va multumesc inca o data