avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 365 soluții astăzi
Forum Activitate bucuradriana

Activitate bucuradriana

Răspuns la discuția insolventa
in legatura cu intrebarea cu insoilventa as vrea sa va zic mai multe sa ma puteti ajuta mai bine ?
avem infiintata un srl in 2005 care a mers pe profit pana in anu 2009 , cand a acumulat interdictii bancare. am vrea sa inchidem acest srl si sa deschidem altceva , un ii sau alt srl , ce ne sfatuiti ?
la ii se plateste forfetarul ?
pe srl avem stoc, cum procedam cu el?
la fel avem si datorii, credite , cu ele cum procedam?
va multumesc
Discuție insolventa
cum pot baga o firma in insolventa?
dar domnu respectiv nu are nimic pe numele lui si a luat de la noi sub o identitate falsa. impozitu pe profit nu se recalculeaza in cazul asta? am auzit ca s ar deduce de la platile catre stat aceasta pierdere. asa e ?
suntem inscrisi pe tabel creditorilor cea mai mre problema e ca respectivu nu e de gasit il cauta politia din luna august 2009 si nu are nimic pe numele lui sau in patrimoniu firmei
ce mai pot face?
buna ziua. as vrea sa stiu cum pot recupera o creanta de la o firma in faliment ? si in ce procent?
ce mi se deduce? ce mi se scade? in ce procent pot recupera ceva?
va multumesc
as vrea sa mi aleg un contabil si nu stiu ce sa aleg un contabil expert sau unu din garda financiara sa mai scap de griji?
buna ziua. am citit msj dv. sa va explic.in raportul fiscal mi s au enumerat facturile ce nu indeplinesc conditiile art 155 alin 5 lit e dupa ce le am verificat pe toate am constatat ca in unele facturi lipseste j , in altele contu , in altele contu si banca. iar in unele nu este notata adresa completa. e normal asa ceva? va rog ajutati ma. am citit pe un link de legea neutralitatii e adevarat ca in timpul controlulu puteau sa ma lase sa completez lipsurile din facturi? ca eu le am intrebat si mi au zis ca e imposibil asa ceva
Răspuns la discuția SRL sau II ?
VREAU INTREPRINDERE INDIVIDUALA?
e aceeasi procedura ? va rog spuneti mi pasii
si da am datorii si credite
TOT NU APARE, dar eu il stiu l am citit
as vrea sa va intreb daca are rost sa depun contestatie?
Răspuns la discuția SRL sau II ?
CUM PROEDEZ SA INCHID UN SRL ?