avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters128285

Activitate ContSters128285

Discuție divort
sotul a inaintat div.in citatie mi se cere ca sa depun intampinare inainte cu 5 zile de termenul stabilit. ..este obligatorie aceasta prezenta va multumesc
locuinta soacrei este casa ramasa pe numele ei dupa decesul socrului. iar sotul meu are parte doar un sfert.fiind in divorti mi s-a interzis intrarea in curte va multumesc
soacra are casa pe numele ei ,dar sotul meu cu care sunt in divorti are doar un sfert din mostenire dupa decesul tatalui.
sunt in divorti,am domiciliu in c.i.la adr.casei soacrei mele .din motive de sanatate si anume handicap gr.2 accentuat si sotul fiind plecat in strainatate am facut viza de flotant la parintii mei deoarece am nevoie de autorul familiei.dar zilnic am frecventat domiciliul.in momentul in care sotul a cerut divorti soacra mea a interzis acest lucru. va rog frumos sa -mi spuneti daca am dreptul sa intru in loc. va multumesc
Răspuns la discuția Divort
AS DORI SA STIU CUM RAMANE CU FRECVENTAREA LOCUINTEI DOMICIULUI DIN CI ... UNDE LOCUIESTE SI SOACRA MEA ... ? ? ?
Discuție Divort
Sotul meu a inaintat divort dupa 12 ani . In timpul casniciei m-am imbolnavit si sunt incadrata cu handicap gradul 2 accentuat cu pensie de 234 lei. Sotul meu in ultima perioada nu a contribuit material la sprijinul meu , toate cheltuielile fiind suportate de catre parintii mei . As dori sa stiu daca el are obligatia de a ma sprijini material si in ce masura acest lucru m-ar ajuta la castig in procesul de divort inclusiv cheltuieli de judecata cerute de sot in divort. As dori sa stiu daca dupa divort sotul este obligat la o anumita pensie de intretinere . Din cauza bolii si a lipsei sprijinului material din partea sotului locuiesc cu viza de flotant la parintii mei deoarece sotul meu a plecat in strainatate dar in CI am domiciliul in casa detinuta de soacra mea unde am locuit pana la plecarea sotului meu in strainatate ... am dreptul sa frecventez domiciliul din CI unde am toate lucrurile inclusiv cele personale .... VA MULTUMESC
Discuție Divort
Dupa 12 ani de casatorie sotul a inaintat divort . Vreau sa stiu la impartirea bunurilor avem drepturi egale daca sotul dovedeste ca a contribuit cu sume de bani mai mari decat mine , deoarece eu sunt pensionata de boala si handicap accentuat avand pensie.