Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

divort

sotul a inaintat div.in citatie mi se cere ca sa depun intampinare inainte cu 5 zile de termenul stabilit. ..este obligatorie aceasta prezenta va multumesc
buna ziua
intimpinarea este defapt punctul de vedere al dvs fata de cererea de div asa ca ....
depinde ce doriti
Daca doriti va puteti prezenta,daca nu nu.Daca sotul dvs isi va motiva Divortul si va demonstra ca aceasta casnicie nu poate continua,atunci divortul se va pronunta si in lipsa dvs.
In genere , intampinarea are caracter obligatoriu.In procesele de divort , insa , aceasta cerere incidentala e una facultativa.;)