avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1105 soluții astăzi
Forum Activitate taut

Activitate taut

recent am fost promovat de la contractual la functionar public intr-o primaria insa am ramas cu salarul avut anterior .poate sa-mi raspunda cineva ce salar ar trebui sa am avand in vedere ca am fost incadrat ca si consilier asistent gradul III ?
Sunt angajata intr-o primarie , timp de 2 ani am beneficiat de indemnizatie crestere copil , dupa revenirea la locul de munca ( timp in care s-a modificat salariul minim pe economie si s-au acordat diverse majorari salariale ) am revenit tot cu salariul avut inainte de cei doi ani .
As dori sa stiu daca acest lucru este normal ,daca se specifica in ceva lege acest lucru si care ar fi aceasta .
As dori sa stiu daca in 2010 personalul contractual din primarii pot deveni functionari publici si pasii care trebuie urmati pentru a se realiza acest lucru , eventual o lege sau un art. care sa specifice asta.
as dori sa stiu daca in perioada acordata pentru indemnizatia cresterii copilului in institutia unde am muncit s-au majorat salariile , eu voi beneficia de aceste majorari?
as dori sa aflu si legea unde este specificat acest aspect.