avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 885 soluții astăzi
Forum Activitate alxpupa

Activitate alxpupa

Ai gasit cum se face pana la urma ... eu caut de 2 ani si fara rezultate ...
Daca ai gasit ceva anuntama si pe mine daca este posibil .
Mersi
Răspuns la discuția Refuz plata impozite/taxe
Scuze am uitat sa trec raspunsul meu era pt "fat frumos" ...
Remus ideea ta este foarte corecta , chiar imi face placere ca sunt persoane ca tine, si nu esti singurul care gandeste asa. Dar din pacate in doi nu putem schimba nimic... si pt a fii mai multi este greu ... chiar cred ca daca numarul ar fii mai mare de 100 ne-ar oprii cei ce "reprezinta legea" fiindca devine periculos pt ei ... nu mai au de unde miinca dupa.
Răspuns la discuția Refuz plata impozite/taxe
Atunci " iti place viata de sclav " Fiindca in mijloc nu poti sta , ori dreapta ori stanga cand groapa e inainte !
Nu este un serviciu gratis pe bani ... este gratis total ... dar ca in cazul de fata eu platesc domeniu , hosting .... intretinere ... este pur si simplu o donatie in schimbul folosirii site'ului
Ideea poate sa mi-o fure nu ma deranjeaza ... poate ca or sa si castige ciar ma bucur pt ei ... marca ... sunt asa mute agentii de hosting incat numelenu mai conteaza iar domeniul siteului nu mil poate lua , concurenta este mare si chiar daca miar fura ideea mai este o problema - acopar 50% primele 5 pagini din cautarile in google
Intrebarea era alta "Este legal?" Chiar am nevoie de o firma pentru a primi o donatie ? Ar mai trebui sa platesc si tva pt donatiile primite ? :)
Mersi
Am un site, o agentie hosting sa zic mai clar... Ofer servicii gratuite modelelor chiar si celor ce vor sa le contacteze (le ofera un job)...
Am renuntat la comision fiindca nu am chef sa imi deschid o firma legala ... dar am pus ca regula in site ca dupa ce agentul, cel ce ofera un job modelei dupa ce completaza formularul de contact i se cere pe o a doua pagina sa imi faca o donatie pentru intretinerea site'ului in acest mod mesajul ajunge la modela.

Cat este de legal ?
Sau daca este legal exista si o suma maxima de donatii ce le pot primi ?

Multumesc anticipat.
Mai este o idee ,il poti ruga sa recunoasca ca acopiat textul de pe site'ul tau si sa ii impui sa puna un link spre site'ul tau de unde a fost copiat continutul, in modul asta te ajuta cu trafic si chiar castigati amindoi fara sa va scoateti ochii .
Este o parere personala si cred ca este si legala.
Eu am intalnit problema asta ... si pot spune ca este cel mai pasnic mod de a o rezolva.

Amintesteti ca esti in romania, eu primesc spam zilnic prin mailuri si nu ma ajuta nimeni, nu exista o autoritate compententa in astfel de cazuri.