avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Activitate danaoli

Activitate danaoli

am cumparat o casa si teren intravilan aferent in suprafata de 1234mp in anul 1992 luna februarie cu acte prin notariatul de stat. aceasta suprafata este trecuta in tiltul de proprietate al mostenitorilor tatalui fostului proprietar si asta din greseala comisiei de atunci, deoarece titlul de proprietate este din anul 1999. astazi unul din mostenitori ne cere o suma de bani pentru acest teren intravilan. ce trebuie sa facem noi pentru a putea face intabularea atat a casei cat si a terenului aferent, pt ca am vrut sa intabulam si nu se poate pt ca terenul este trecut pe acel titlu de proprietate. va mumltumim.
pt a participa la concurs pt post de secretar comuna trebuie sa fii neaparat functionar pubilc?
ajutati ma va rog cu un model dispizitie pt acordare a alocatiei de sustinere a familiei
In noua lege care modifica L 416/2001 se cer adev de la ajofm lunar
ce trebuie sa facem daca ajofm nu ne elibereaza?
am divortat de curand si as dori sa stiu daca trebuie sa platesc pensie alimentara de la deschiderea procesului sau de la data cand primesc hotararea
Sunt angajata la primarie de 5 ani pe post de inspector protectie civila dar prin dispozitia primarului am in atributii tot ce tine de asistenta sociala.Am absolvit Facultatea de stiinte juridice si administrative si recent un curs de asistenta sociala.Sunt inscrisa in Colegiul National al Asistentilor Sociali.Este necesar sa sustin un concurs pentru a ocupa postul de asistent social la Primarie sau pot trece de la un post la altul doar prin dispozitia primarului? Va multumesc!