avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Activitate Vasile Constanta

Activitate Vasile Constanta

Discuție despagubire rca
in urma cu 2 luni in parcarea din fata blocului a aluat fac o masina care avea asigurare casco ,de la aceasta masina s-a intins focul si la masina mea la care nu am asigurarea casco.Din pr.verbal de interventie intocmit de ISU rezulta ca sursa de aprindere este scurt circuit electric la masina vecinului.Firma de asigurare ne raspunde ca autori necunoscuti ,prin incendiere au provocat avaria, fara sa tina cont de cele mentionate de ISU prin procesul verbal de interventie.
Va rog ff frumos sa-mi spuneti ce am de facut.
Multumesc.
Buna ziua ,
Sunt nascuta la data de 17.01.1952, va rog sa-mi spuneti daca pot depune dosarul de pensie pentru limita de varsta in luna decembrie 2010.Mentionez ca lucrez din data de 15.09.1971 si in prezent in acelasi loc de munca -administratie publica .
Va multumesc.
sunt nascut in anul 1951 februarie am o vechime in munca de 30 de ani 7 luni si 2 zile si asi dori sa stiu daca ma pot incadra sa ma pensionez la pensie anticipata.Mentionez ca din anul 2000 sunt pensionar cu pensie de invaliditate gradul 2. va multumesc. si sunt de sex masculin
Va rog sa-mi spuneti care este lista documentelor necesare obtinerii avizului ANFP in urma sustinerii examenului de promovare in clasa a functionarilor publici.
Va multumesc.
Răspuns la discuția spor pentru mentinerea sanatatii
dar eu nu am inteles acel peragraf care zice ca sporurile sa nu depaseasca 30%.eu nu am beneficiat decat de sporul de vechime si acela s-a inclus in salariu .care sunt acelea de 30% va multumesc
Răspuns la discuția pensie grupa l
sunt nascut pe 23.11.1956.si v-asi ruga foarte mult sa mai ma lamuri -ti cu inca doua probleme;1.daca la ani de grupa l mi se adauga ceva. 2 daca am lucrat legal in spania 3 ani cu contracte de munca prin ministerul muncii si mi-am platit toate taxele va rog sa -mi spuneti daca se poate adauga si acesti ani.va multumesc din suflet
Sunt functionar public si am primit prin acordul /contractul colectiv de munca sporul
pentru mentinerea sanatatii ,doresc sa stiu daca este legal.
Va multumesc.