avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1800 soluții astăzi
Forum Activitate Amaru01

Activitate Amaru01

Răspuns la discuția politisti de frontiera arestati
matyz20 a scris:

Profesorii????
Profesorii iau si ei spaga???
Si eu de ce nu primesc?
Sunt profesor de 5 ani si crede-ma nu am primit macar o ciocolata. asa ca te rog sa scoti profesorii din lista. Nu de alta dar nu am vazut un profesor care sa aiba vreo limuzina parcata in fata scolii ori ganduri sa vina la scoala cu elicopterul.
Un profesor abia daca-si permite un Logan si dupa ce-si plateste rata lunara pentru el, nu mai are bani nici de benzina.
Si toate astea pentru ca suntem bugetari. Si bugetarii sufera toti pentru a acoperi gaurile din buget provocate de vamesii necinstiti arestati acum.
Deci.. DA!
Vamesii necinstiti isi merita arestul preventiv! Sunt niste criminali! Au omorat speranta celorlalti bugetari la un trai decent. Si nu doar a bugetarilor; a tuturor......


This just made my day. Nu vreau sa fiu nepoliticos si nici sa atac pe cineva dar nimeni nu a scris acolo "matyz a primit spaga". Daca dvs. nu ati primit asta nu inseamna ca nu sunt profesori in eterna si fascinanta Romania care nu au primit spaga. Si credeti-ma ca sunt profesori care au vile , credeti-ma la fel de bine ca sunt profesori ( si da din cei care au iesit in strada sa protesteze ) care au dus-o si o duc nemaipomenit. Acum luand problema profesorilor legata de meditatii ziceti ca este munca dumneavoastra. De acord! Mie orele de munca in plus mi se impoziteaza ... nu stiu cator profesori li se impoziteaza meditatiile pentru ca la fel nu stiu cati le declara. Orice padure are uscaciunile ei. Poate dvs. nu va incadrati in acea categorie dar va rog nu mai generalizati.


On Topic: Da merita sa stea pentru ca faceau niste sume exorbitante si traiesc intr-un lux nemaipomenit. Am fost si eu plecat o data din tara ca am fost nevoit nefiind un adept al excursiilor in afara tarii pana nu termin de vazut tot ce e in interior si din Italia am trecut prin mai multe vami cu autocarul. Credeti-ma vamesii austrieci s-au purtat frumos cu noi , vamesii unguri la fel am ajuns de vorba cu romanii din vama Nadlac... ce credeti ?! S-au purtat execrabil. Niste oameni care te trateaza in 2 peri si pretind bani de la tine iar acei bani sa iti ofere o trecere a "ce doresti tu" prin vama reprezinta un pericol. Daca prin acea vama treceau traficantii heroina vanduta in liceul unde invata copilul unuia dintre noi ? Ati mai pune la fel intrebarea daca reprezinta un pericol social? Nu spun ca doar ei trebuie arestati . Ar trebui sa ramanem fara Parlament si multe alte institutii dar asta e alta problema.
Din cate stiu perioada se calculeaza din momentul in care hotararea ramane definitiva si irevocabila deci ... acea perioada de 5 luni nu se va calcula !
Răspuns la discuția santaj
aplauze pentru gi_jane2 un simplu search pe google a fost de ajuns :) cred ca acea persoana are ceva sau pe cineva de impartit cu dvs. ... ar trebui sa va interesati mai adanc despre cine este si de unde va cunoste si sa va rezolvati problemele pentr a nu mai avea "emotii" !

Totusi ( mereu exista un totusi stiu ) nu as vrea sa fiu tocmai bagaret dar de ce nu ati incercat sa vorbiti cu sotul dumneavoastra ... sau este o parte a vietii ce nu trebuie aflata ? Pentru ca dupa locul unde s-a gasit numarul de telefon eu am ceva dubii :) ! Cu respect Mircea
Răspuns la discuția solutionare caz
uitati un pic de ajutor ! ca sa puteti pune un link operational dati click aici [ link extern ] !
Răspuns la discuția conducere sub influenta alcoolui
Deci ce vei da tu se cheama testare de reducere a pedepsei ! Sunt cateva "cerinte" pe care trebuie sa le indeplinesti si de la 90 de zile daca iei acel test vei sta numai 30 de zile fara permis !
Răspuns la discuția Accident rutier cu victima
tocmai ca politistul mi-a zis ! "Daca ti-l suspendau il ridicai de la tine din oras , dar cum a fost numai retinut pentru cercetari il ridici de acolo" ! pfff nu mai stiu ce sa inteleg :) Multumesc frumos pentru amabilitate !
Răspuns la discuția Accident rutier cu victima
Bun revin acum :) Mi-a venit acasa decizia de Neincepere a urmaririi penale si mi s-a zis asa de catre politisti ! Parafrazez : " In cazul dvs. nu s-a suspendat permisul nu s-a anulat nu nimic deoarece nu este neacordare de prioritate sau ceva sa necesite suspendarea / anularea permisului . Deci permisul trebuie sa il ridicati de la politia pe raza careia s-a produs accidentul ! Daca vi-l suspendau erau obligati sa il trimita la Constanta insa trebuie sa mergeti la Arges sa vi-l ridicati ! " . Intrebarea mea este ... ati mai avut cazuri de genul acesta ? Adica daca accidentul se petrecea in Ghana trebuia sa mi-l iau de acolo ? #-o:((. Multumesc frumos pentru timpul acordat !
Buna ziua ! Am si eu o perioada mai ghinionista sa zic asa ! Pe data de 3 ianuarie 2010 am evitat un automobil ce derapase si intrase pe contrasens si am acrosat un autobuz de pe marginea drumului ( ramasese in pana ) si o persoana ce facea autostopul pe marginea aceluiash drum ! Am mers cu victima la spital , s-au facut cercetari nu are decat ceva zgarieturi , m-am inteles cu omul a dat declaratie ca nu are nicio pretentie , am dat si eu declaratie , s-au luat probe de sange tot ce era nevoie , certificat medico-legal iar politistul mi-a zis ca dosarul a fost trimis mai departe . Acum vine problema mea ! Dovada mea de circulatie a expirat , eu sunt din Constanta iar accidentul a avut loc pe raza judetului Arges . Care ar fii solutiile ca totusi sa tot fac drumuri Constanta - Arges si retur mi se pare o pierdere de timp , bani + programul de la lucru nu prea imi permite ! As putea face lucrul acesta "de la distanta?" sau as putea face ceva in Constanta sa imi iau permisul pana la solutionare sau orice alta solutie ???

2. Neavand antecedente , alcoolemie 0 , victima nu a depus plangere impotriva mea sau fara alte circumstante in afara de accident usor cu victima fapta recunoscuta si toate cele mi se poate anula permisul ??? Multumesc Anticipat ! Va salut