avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Activitate simo34

Activitate simo34

S-a hotarit in urma cu 4 ani o suma per apartament si cu acea suma se merge de atunci.
Cheltuielile sint platite la zi doar fondul de reparatii este restant.

Am primit o somatie semnata doar de administrator.Sedinta de bloc nu s-a tinut pentru aceasta somatie si nici nu am fost intrebata daca vrem sa rezolvam pe cale amiabilam
Ma poate obliga Asoc .de bloc sa platesc fond de reparatii,daca nu sint multumita de reparatiile facute?
Răspuns la discuția desfacere contract de munca
dar se poate poate desface fara nici o obligatie din partea firmei,asa pur si simplu desfac contractul pentru reducerea postului?
Cum se poate desface un contract de munca al unui angajat care este in concediu fara salar(altceva decit desfacere contract de comun acord intre parti sau demisie) iar firma cu care are contract nu este productiva,cifra de afaceri este 0?
Răspuns la discuția clauza contract
multumesc de rspuns dar mie mi se pare ca nu este formulat corect ceea ce vor ei
Răspuns la discuția clauza contract
nu am facut calificare sau specializare pe banii firmei
Discuție clauza contract
am o nelamurire cu o clauza din contractul de munca care zice asa,,in cazul in care angajatul doreste parasirea societatii,egal din ce motive ,s-a cazut de comun acord ca persoanei in cauza sa ii fie interzise activarea sau colaborarea in orice mod cu sau o firma concurenta cit si efectuarea aceste meserii in parametrii privati,societatea rezervindusi dreptul ,si angajatul recunoscindu-l ca drept prin semnatura sa ,de a investiga acest demers si de a trage la raspundere persoana in cauza,,deci eu am inteles ca daca plec din firma nu mai am dreptul sa ma angajez in domeniul pt care sint calificata.Este legal ceea ce imi cer ei?Astept un raspun urgent
Răspuns la discuția restante si semnare de contract
dar locatarii au dreptul sa stie ce cuprinde acel contract?nu ar trebui sa se faca o sedinta de bloc in care sa se desbata acel contract?
buna ziua
as vrea sa stiu la ce suma restanta la cheltuieli de bloc se poate actiona in instanta si daca un contract de reparatii acoperis bloc se poate semna fara ca locatarii sa stie ce prevede acel contract,adica numai administratorul si comitetul de bloc stiu ce cuprinde acel contract.va multumesc