avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 931 soluții astăzi
Forum Activitate anamarinescu

Activitate anamarinescu

la vanzarea unui apartament dintr-un imobil pe langa taxa de 2% din valoare se plateste si taxa pe terenul de sub imobil?
au aparut normele metodologice la Legea 1/2009? daca da, unde le pot gasi?
Discuție demolare
casa care este lipita de peretele casei mele a fost cumparata si acum este demolata, fiind mereu zgomot infernal, iar termenul in care se va termina lucrarea este de 2 ani. eu as putea face ceva in sensul acesta?
ma refer la faptul ca administratorul a semnat in locul meu fara stirea mea. in acest sens ce pot eu face?
si concret ce i sa poate face unui administrator care a semnat in locul unor vecini fara stirea lor?
si ce s-ar putea face daca administratorul a semnat si stampilat fara stiinta locatarilor?
dar exista obligatia pentru proprietarul acre inchiriaza firmelor sa ceara acordul locatarilor in acest sens?
as dori sa stiu daca exista vreo prevedere legala privind interzicerea sau limitarea existentei sediilor de firme in blocurile de locuit si daca nu, care ar fi conditiile de indeplinit in acest sens, avand in vedere ca proprietarul apartamentului inchriaza numai firmelor acest apartament.