avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 799 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... vanzare apartament in imobil
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

vanzare apartament in imobil

la vanzarea unui apartament dintr-un imobil pe langa taxa de 2% din valoare se plateste si taxa pe terenul de sub imobil?
Cel mai recent răspuns: Cristina Voicu , Avocat 15:36, 10 Mai 2010
pai daca aveti trecut in acte o suprafata aferenta(toate au) ,normal ca platiti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata chirie teren in folosinta - teren vandut ca si cota parte in baza legii 112/1995 Mr-X Mr-X Buna ziua, Parintii mei detin un apartament si o cota parte din partile comune de 10% intr-un imobil (casa nationalizata) cumparat in baza legii ... (vezi toată discuția)
Cumparare uscatorie in bloc avoovi avoovi Salut. Cu ceva ani in urma am cumparat uscatoria de pe palier, alaturata garsonierei mele. Am intocmit chitante olografe de vanzare cumparare cu absolut toti ... (vezi toată discuția)
Neachitare impozit andra_b andra_b Acum 2 ani am cumparat de la o ruda un teren,s-a facut act de vanzare cumparare prin notar,din cate stiu trebuia platit un impozit de 16% de catre ... (vezi toată discuția)