avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1640 soluții astăzi
Forum Activitate Daniel35

Activitate Daniel35

Va multumesc pentru sfaturi.Nu este un act oficial,am inteles ca l-a fortat sa scrie acea hartie...nimic prin notariat.Il ameninta cu faptul ca va trimite pe cineva sa ii dea foc la masina,casa..chestii de genul acesta specifice lor.
Un prieten al meu a imprumutat o suma de bani de la un individ,am inteles ca 600 ron pentru care trebuia sa inapoieze 1500.... O nebunie care insa nu s-a oprit aici,nu a putut plati suma respectiva de 1500 iar acum a ajuns pe la 3000-4000 ron.Am inteles ca exista ceva hartie scrisa de el cum ca asta ar fi suma reala desi suma imprumutata este 600 ron... Acum il ameninta si-l santajeaza cu diferite lucruri.Ce trebuie sa faca?
Multumiri sincere.
Răspuns la discuția Va rog un sfat urgent
Traim in....Romania,asta spune multe si oricat ar lupta avocatul sa-mi incredinteze mie instanta copilul....sanse minime.Sunt constient de acest lucru,tot ce doresc acum,pana la finaizarea procesului,este sa-mi pot vdea copilul.Cad dureaza pana primesc un program de vizitare provizoriu?Multumesc
Cat dureaza pana se da un raspuns?
Pentru introducerea la instanta unde se judeca divortul a unei cerere pt ordonanta presedintiala de stabilire a unui program temporar de vizitare a fiului meu minor am nevoie de un avocat? Cat dureaza pana primesc un raspuns? Procesul incepe abia pe 12 Apr iar eu nu l-am mai vazut de 3 luni desi locuieste la 7-800 metrii de mine.

Va multumesc din suflet si va doresc multa sanatate d-v si celor dragi d-v.
Răspuns la discuția Va rog un sfat urgent
Oooppppssss. Am crezut ca sunteti barbat,fara sa vad fotografia...m-a dus in eroare prescurtarea...Sorry
Răspuns la discuția Va rog un sfat urgent
Va multumesc pentru timpul acordat si va mai deranjez cu o rugaminte.Cum se procdeaza pt a obtine acest program de vizitare?Ce inseamna mai exact acest program?
Va multumesc si va doresc multa sanatate si zambete pe chipurile celor dragi.
Pentru a....5 sau a 6-a oara sunt in divort,divortul fiind bagat de fiecare data de sotie la indemnul...soacrei.Dupa ce in Oct 2009 s-a renuntat la ultimul,acum s-a bagat iar,ea plecand iara la..parintii ei.Nu stiu inca pe nimeni cu asa performanta,tragedia consta in faptul ca avem un copil minor de 2.8 luni,copil pe care nu l-am mai vazut de 3 luni,asta tot din cauza si ,,sfaturile,, date de socrii sotiei mele.Ce pot face sa-mi vad copilul? Va rog sa ma credeti ca nu stiu ce sa ma mai fac cu ei.

Va multumesc din suflet.
Răspuns la discuția Fals in acte
Sarut mainile si va multumesc in primul rand pentru raspun.Astazi am primit citatie la un nou proces in care sotia,cu care sunt in divort,cere iesirea din firma si schimbarea sediului social,sediu ce este in prezent la adresa parintilor ei.Acei bani ,,acoperiti,,cu facturi de,,bucuresti,,si care au fost complecate de soacra mea au fost folositi pentru fam sotiei mele.Acum eu vad aceasta cere de iesire din firma ca pe o posibilitate a lor de-a cere ulterior o expertiza contabila sau cum se numeste pt a-mi creea mie probleme,vor cu orice pret sa plec din orasul in care suntem acum,eu nefind de aici.Mentionez ca pe firma functioneaza la ora actuala francize fornetti.Ce ma sfatuiti?Multumesc
Discuție Fals in acte
Buna ziua. As vrea sa va rog,pe cei ce-mi pot raspunde,in ce categorie este incadrata urmatoarea infractiune.In perioada 2005-2006 soacra mea a complectat si introdus in actele contabile ale firmei ce o administrez,mai multe facturi fictive pt a ne sustrage de la plata impozitelor. acum sunt in divort si nu stiu la ce sa ma astept.Ce ma sfatiuti sa fac?

Va multumesc,cu respect