avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 865 soluții astăzi
Forum Activitate mihaela_aa

Activitate mihaela_aa

Răspuns la discuția succesiune
Tocmai aceasta este problema ca sotul meu nu a acceptat mostenirea in nici un fel adica nu a facut nimic ,dupa ce a murit socrul,deci sa inteleg ca noi nu mai avem dreptul pentru ca sotul cat a fost in viata nu a dezbatut mostenirea dupa tatal sau?
Discuție succesiune
Sotul meu a decedat anul acesta ,tatal sotului este decedat de 3 ani,sotul meu pe vremea cat a trait nu a dezbatut succesiunea dupa tatal socru,acum soacra dezbate singura succesiunea noi adica eu sotia fiului ei decedat si copii nu suntem chemati ,soacra spune ca nu avem dreptul pentru ca sotul meu nu a dezbatut succesiunea dupa tata socru cat tim a fost in viata si ca dansa acum este unica mostenitoare,este posibil asa ceva?
Răspuns la discuția condamnare la locul de munca
a mai fost condamnat cu suspendare inainte tot ceva in legatura cu codul rutier problema este ca eu am facut un tartament de citostatice in strainatate si trebuie sa ma operez sunt in imposibilitate de a mai face fata acestor probleme aceasta pensie a copilului meu era bine venita sunt disperata daca vreti sa imi lasati un nr de telefon sau nu stiu orice va rog ajutatima mai am o luna de zile si trebuie sa merg la operatie daca nu rezolv acum cat mai pot merge pe picioare nu stiu daca mai pot face ceva pe viitor
mentionez faptul ca am fost diagnosticata cu cancer am un copil de 12 ani dupa urma caruia primeam pensie alimentara de la fostul sot avand in vedere ca acesta a avut un accident si a fost condamnat 2 ani nu mai primesc pensia de care aveam nevoie mentionez faptul ca am urmat un tratament in strainatate deoarece nu lam putut face in romania problema este ca nu am venit si aceasta era sng sursa de venit. ce pot face sa depun actele medicale sa arat ca sunt bolnava si ca acesta sa fie condamnat la locul de munca ca sa primim aceasta pensie alimentara de care avem mare nevoie ce trebuie sa fac sunt disperata nu am decat o pensie de handicap de 200ron si alocatia copilului ce pot sa fac in acest caz
politia cade deoarece este mana in mana cu aceasta persoana nu stiu daca ma intelegeti
va multumesc si as vrea totusi sa va mai intreb daca am avea vreo sansa de a recupera banii noi nedetinand chitante e t c privind comisionul si inca ceva aceasta pers intermediara am gasito intrun ziar local procuratura nu poate face investigatii in acest caz ?spre exemplu atunci cand se face un astfel de anunt eu din cate stiu se face pe baza unui act de indentitate ma refer la investigatii de acest gen adica de la ziar pana la plecare neam gandit sa punem pe cineva care sa fie interesat de acest anunt si sa ne ajute procuratura sau nu stiu cine sa i; prinda in flagant se poate acest lucru cum in ce conditii este bine sa mediatizam exemplu la dan diacvonescu ce ne indrumati sa facem
am ajuns la o agentie italiana in italia printro persoana intermediara carea iam dat un comision la plecare urmand sa dau un alt comision la agentia din italia unde mi se va intocmi contract de minca ajunsa la aceasta agentie am cunoscut femei din toate partile romaniei care aveau 3 saptamani 2 saptamani chiar si 2 luni de zile care stateau pe agentie moarte de foame fara bani de a veni in tara si altele ajunsese sa traiasca cu barbatii italieni ca sa poata face bani pentru intorcerea in romania afland cele aratate mai sus am decis sa nu dau comisionul firmei respective intorcanduma in tara in aceeasi zi cu p persoana care plecase printrun acelasi intermediar care a stat 3 sap ,in 3 sapt a lucrat doar o singura sapt facand rost de banii sa vina in tara problema este ca eu nu am absolut nimic la mana deoarece la darea comisionului in tara nu am chitanta dar in schimb ma cunosc cu persoana cu care am venit impreuna si ea detine acest contract care i sa incheiat acolo deoarece aceasta a stat 3 sapt nu stiu sunt multe de spus dar..... VA rog daca se poate face ceva la aceasta persoana care este intermediar si duce persoane in italia care ajung de multe ori sa intretina relatii sexuale petru a face rost de bani sa vina in tara se poate face un flagant si in ce conditii suntem in toatal 4 femei care am venit si care am fost trimise de aceasta persoana dintre care 3 au si acest contract incheiat in italia eu neintrand in posesia acestui contract deoarece eu nu am dat acel comision si am preferat sa vin acasa cum trebuie sa procedam ce sa facem neam gandit sa nu mergem la politie deoarece pers respectiva avand bani sa nu fie mana in mana cu politia cum trebuie sa procedam sa fie prins va multumim
Răspuns la discuția probleme banca
cum afla de precriptie?
Răspuns la discuția probleme banca
nu a semnat nimic dar a trimis la bucuresti actele doveditoare ca nu are serv si mandatul de pensie si alocatie al copilului si ce trebuie sa faca sa afle daca sa prescris cum spuneti dumneavoastra....bunurile pe care lea cumparat lea cumparat de la flanco in anul 2005 ce trebuie sa faca cei de la recuperari ia spus prima data sa plateasca suma de 400ron asta insemnand sa nu mai traiasca atat ea cat si copilul si in final au fost de acord sa plateasca 200ron trimitindui o intelegere de plata pe care nu a semnato si binenteles nu a mai trimiso inapoi
Discuție probleme banca
am o prietena divortata cu un copil care in 2005 a luat de la flanco produse in valoare de 250 ron acum a sunato de la o firma de recuperari sa plateasca suma de 200 ron aceasta a trimis la bucuresti dovada ca nu are servici si primeste pensie alimentara in valoare de 400 ron si alocatia copilui de 42ron problema este ca trebuia sa plateasca din luna martie dar nu a avut de unde sa faca rost de bani si in luna aprilie a avut copilul bolnav si a platit in luna mai 100ron problema este ca a primit acasa o intelegere de plata pe care trebuia sa o semneze sa o trimita inapoi dar acestia punandui o rata de 200ron nu a trimis nimic inapoi ce poate face in acest caz daca plateste mai putin decat spune acestia?