avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1046 soluții astăzi
Forum Activitate escuiuliana

Activitate escuiuliana

Buna seara!Mama mea a murit in cursul acestui an,iar eu si fratele meu vrem sa facem succesiunea imobilului;ce raport si cum se imparte cu tatal nostru,doar noi 3 fiind in concurs?Va multumesc!
Răspuns la discuția executare silita
Va multumesc pentru raspunsuri!
Răspuns la discuția executare silita
Casa este impartita in 4.Oare se poate cumpara partea fiului delicvent?
Răspuns la discuția executare silita
Banca stie ca persoana creditata e arestata
Răspuns la discuția executare silita
fiind credit de nevoi personale nu s-a cerut vreun girant
Răspuns la discuția executare silita
din pacate am inteles ca proprietatea e impartita prin certificatul de mostenitor
Buna seara!S-A PRIMIT DE LA O BANCA O HARTIE CU TITLUL DEMARAREA PROCEDURII DE EXECUTARE SILITA. E vorba de un credit facut de cineva care nu mai e in masura sa il plateasca ptr.ca e arestat.Nu a garantat cu casa dar banca il obliga pe tatal lui sa plateasca.E normal asa ceva?Sau creditul era nominal si numai persoana in cauza poate achita.Tatal baiatului poate pierde casa?
Discuție Amenda civila
Buna seara! Se poate efectua o executare silita de catre ANAF in cazul in care persoana care tb.sa plateasca o amenda nu detine nici o proprietate personala in afara de o cota parte dintr-un imobil?
Buna ziua!As dori sa stiu daca mi-a fost respins dosarul prin anulare de fond se mai poate continua printr-o forma legala procesul?Se poate ataca sentinta?
Impozitarea Nerezidentilor, o probema spinoasa care se poate rezolva in 2 timpi si 3 miscari
Daca am primit un contract pt. un job in Danemarca: cum se fac retinerile in aceasta tara?ce deduceri am daca nu sunt cetatean danez si daca sunt casatorita?
Va multumesc anticipat!