avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate printessa172005

Activitate printessa172005

Răspuns la discuția legea 85/2006
va multumesc mult pentru raspunsuri si pentru atentia acordata.
Răspuns la discuția legea 85/2006
dar daca, de exemplu daca in averea debitorului se gasesc o parte din bunuri ( sa zicem 30 %) acele se mai impart la masa credala?
Răspuns la discuția Expertiza judiciara contabila
I-am spus acest lucru lichidatorului de mult timp, dar el nu doreste sa ii atraga raspunderea, si nici macar bunurile pe care le-a gasit in averea debitorului nu le-a valorificat, nu a organizat nimic in acest sens (nici macar o licitatie) si ciudat este faptul ca bunurile inca se mai gasesc la debitor....
Răspuns la discuția Expertiza judiciara contabila
doresc o expertiza contabila deoarece debitorul nu prea are bunuri (au disparut) si eu detin un inventar si nenumarate facturi de cand am fost asociati.aceste bunuri acum nu se mai regasesc. vreau de asemenea sa ii atrag si raspunderea patrimoniala.
Răspuns la discuția Expertiza judiciara contabila
da. m-am inscris la masa credala.nu a contestat nimeni creanta mea, am suspiciuni pentru ca eu am fost asociata cu debitorul timp de 4 luni, eu am investit o suma de bani in firma lui, si dupa aceea nu am mai dat de el. l-am dat in judecata, am obtinut o hotarare definitiva si irevocabila si trebuia sa il execut silit dar am aflat ca a intrat in insolventa.
Discuție legea 85/2006
ce se intampla in cadrul unui proces dev insolventa daca debitorul nu are bunuri care sa acopere masa credala?
Buna ziua. sunt creditoare la o firma care este in faliment, as putea sa cer o expertiza contabila ?mentionez ca am creante reprezentand 74 % din masa credala, si daca da cum se procedeaza? pe ce temei legal sa imi intemeiez cererea? si cine desemneaza expertul? tribunalul sau il pot numi eu? va multumesc
Răspuns la discuția cerere schimbare lichidator
va multumesc. trebuie sa trec cu ea pe la registratura inainte? sau i-o pot da judecatoarei in ziua cand am termen?
ma poate ajuta cineva cu o cerere pentru schimbarea lichidatorului judiciar.pe ce articole o pot intemeia?mentionez ca am 74% din masa credala. exista vreun temei legal pentru a mi-o refuza judecatorul?va multumesc