avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 883 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters136155

Activitate ContSters136155

cum as putea sa imi schimb numele de utilizator de pe acest forum?
Răspuns la discuția evacuare
prin ce poate dovedi contributia lui la imbunatatirea locuintei?e suficient ca exista credite pe numele lui dar sunt si pe al meu
eu am introdus divortul dar intre timp am cunoscut pe cineva daca sotul ma acuza de relatie extraconjugala si o dovedeste prin martori se poate sa pierd copilul in varsta de 4 ani?
mentionez ca divortul a fost inaintat din cauza sotului care a neglijat familia a fost din cauza alcolului si a indiferentei lui
Răspuns la discuția evacuare
da imi apartine toate sunt pe numele meu dar de exemplu am facut o baie si am introdus canalizare impreuna cu sotul meu el pe aceste lucruri vrea partaj ca leam facut impreuna dar tot este pe numele meu la toate eu sunt titularul
pot face parte dintr-o asociatie de intrajutorare a copiilor bolnavi ca secretar general daca sunt in concediu pentru cresterea copilului?
Discuție evacuare
sunt in divort dar stam inca impreuna in aceeasi locuinta dar care este a mea este mostenire de la tatal meu pe numele sotului nu este nimic
as vrea sa fac evacuarea sotului deoarece am doi copii minori unul de 16 si respectiv 2 ani si in fiecare seara este scandal si cuvinte foarte urate,dar sotul spune ca nu il pot evacua ca a contribuit si el la imbunatatirea casei prin credite ,dar avem credite amandoi ce pot sa facin asemenea caz deoarece este foarte greu sa locuiesti amandoi?
Răspuns la discuția MOSTENIRE
cum si pentru ce sa fac contestatie la executare?
Răspuns la discuția MOSTENIRE
am primit aceasta instiintare prin posta in care imi spune ca pana la data de 19 04 sa achit suma totala neplata sumei va determina in mod irevocabil inceperea executarii silite mobiliare si imobiliare
creditul este pentru nevoi personale fara ipoteca
eu detin 1/4 mostenire de la tatal meu cealalta parte o detine 1/4 fratele meu iar jumatate mama mea
poate sa imi ia casa sau pot sa ajung la o intelegere sa achit pe luna o anumita suma
eu nu am efectuat plata ratelor catre banca deoarece sunt in concediu de maternitate si mai am si alte rate
va multumesc anticipat
Răspuns la discuția MOSTENIRE
nu inteleg cum sa poata ataca?daca eu cand am scos creditul nu l-am scos cu ipoteca sau nu am dat nici un detaliu ca eu as avea casa
in aceeasi casa stau si mama si fratele meu impreuna cu mine va rog sa imi explicati mai pe intelesul meu va multumesc
Răspuns la discuția MOSTENIRE
am inteles dar daca eu trec pe copii mei atunci au dreptul sa ia casa sau doar sa imi faca mie popriri pe venituri?