avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 867 soluții astăzi
Forum Activitate updatingeti

Activitate updatingeti

Va multumesc mult pentru informatii... Asta este deci, voi strabate din nou toata tara :) O zi frumoasa va doresc!
Buna ziua, sper ca ma veti putea ajuta cu o informatie...

Intre Craciun si Anul Nou am depus actele pentru eliberarea cartii de identitate (expirase) in orasul meu de domiciliu, Zalau, insa nu am putut ramane in oras sa ridic documentul, eu lucrand in Bucuresti.

Cei de la evidenta populatiei mi-au recomandat sa il imputernicesc pe tatal meu sa ridice cartea de identitate si ca aceasta procura o pot face la un notar, in baza pasaportului (care este valabil).

Pana acum am incercat in mai multe locuri, dar niciun notar din Bucuresti nu a fost de acord sa imi elibereze aceasta procura, spunand ca nu ma pot identifica in baza pasaportului.

Ce sfaturi im dati? Incerc sa evit sa merg din nou pana in Zalau...

Multumesc!
Discuție Adoptie adult
Buna ziua,

As dori sa stiu care este procedura in vederea infierii unui adult de catre familia care l-a crescut in regim de plasament de la varsta de 3 ani si pana la varsta majoratului.

Va multumesc!
Răspuns la discuția SUSPENDARE ACTIVITATE ASOCIATIE
Multumesc foarte mult, suntem in curs de suspendare, adica adunarea generala a asociatiei s-a intalnit si a fost de acord cu acest pas.
Insa nu stiu exact cum sa mentionez asta in hotararea de adunare generala, daca nici statutul, si nici OG 26/2000 nu mentioneaza nimic despre suspendare. La ce articol/lege fac referire?
Multumesc din nou.
O asociatie isi poate suspenda activitatea (pe o perioada de timp determinata), in acelasi fel in care se suspenda firmele? Daca da, in baza carei legi?
MULTUMESC!