Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Adoptie adult
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Adoptie adult

Buna ziua,

As dori sa stiu care este procedura in vederea infierii unui adult de catre familia care l-a crescut in regim de plasament de la varsta de 3 ani si pana la varsta majoratului.

Va multumesc!
Sa se adreseze cu o cerere la instanta pt incuviintarea adoptiei.
[ link extern ]