avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 933 soluții astăzi
Forum Activitate isabelachi

Activitate isabelachi

Spuneti mi va rog cum ar trebui sa-i dau concediu unui salariat care lucreaza cu program 12/24!IIn cont de munca este scris 21 de zile dar acele 21 de zile se calculeaza si cu turele lui libere?Va multumesc!!

as dori sa stiu la un program 12/24 care este concediul anual aplicat.Cate zile de concediu ar trebui sa primeasca salariatul anual
Acum aproximativ 2 luni am bagat in somaj un muncitor pe motiv ca nu m-ai este de munca[nu prea ii placea munca] intre timp am gasit un inlcuitor care chiar i-si da interesul si as dori sa-i fac contract de munca dar nu stiu dupa cat timp pot sa inchei un alt contact de munca,nu as dori sa-mi creez probleme.Tin sa precizez ca in firma am 5 angajati,toti cu contacte de munca in regula.Astept raspuns,va multumesc.
Discuție incetarea CIM
pt angazatul care nu-si fac treaba asa cum ar trebui,cum sa-r putea scapa de el fara sa-mi pun firma in pericol,mentionez ca este angajat de mai bine de 1an si jumatate si in repetate randuri i-am tot spus sa-si faca treaba,dar la el este vorba de o rea vointa.Va rog din suflet sa-mi raspundeti cat mai repede posibil Va multumesc#-o