avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Activitate belle30

Activitate belle30

in aceeasi situatie sunt si eu ca si dvs.la fel am furat si eu dintr-un magazin ....si eu vreau sa intru in invatamant si mi-e firca de consecinte....
Răspuns la discuția C.O.R
am o intrebare daca primesc o amenda administrativa si nu se scrie in cazier..pot profesa in invatamant?daca pe cazier nu scrie poate afla cineva?imi va afecta intrarea in invatamant?
Răspuns la discuția dosar penal
sa inteleg ca daca va fi amneda administrativa nu se va scrie in cazier si voi putea profesa nu?
Răspuns la discuția dosar penal
multumesc mult pentru raspunsuri.acum sunt mai linistita
Răspuns la discuția dosar penal
pe scurt povestea mea..am fost prinsa fuand dintr-un hipermachet,,,,suma a fost de 180 ron...am fost preluasta vd ecatre politie.am dat declaratie cum ca nu am loc de munca am o situatie materiala f precara e prima data cand fac asa ceva...nu am antecedente penale....mi s-au facut poze si luate amprente si am fpst lasata acasa.mi s-a spus ca cel mai probabil voi primi o amenda.akm sunt foarte speriata ca pot afla parintii desi am rugat politia ca orice citatie sa imi fie trimisa la adresa la care stau nu la cea din buletin..ce mi se poate intampla in cazul asta??puscarie?amenda?munca in folosul comunitatii?proces?sau?
Discuție dosar penal
as avea nevoie de niste raspunsuri va rogt frumos.daca o sa mi se intocmeasca dosar penal ce am de tras de pe urma acestuia?ma mai pot angaja in invatamant?va afla cineva de el?
Răspuns la discuția furt hipermaket
domnule avocat imi cer scuze ca pun atetatea intrebari dar dosarul penal in ce consta?ce am de tras de pe urma lui?imi va afecta viitorul loc de munca?va afla cineva de el?
Răspuns la discuția furt hipermaket
am nevoie de avocat?mi de va deschide proces ..sau cum se procedeaza in cazul asta?amenda va fi mare?:(:((:
Răspuns la discuția furt hipermaket
am inteles ca daac primesc doar o amenda nu se trece in cazier fapta.e adevarat?
Răspuns la discuția furt hipermaket
am recunoscut fapta,am explicat ca nu am loc de munca si niic bani,nevoia m-a determinat sa fac asta desi nu e o scuza.am cooperat cu politia.au zis ca cel mai probabil e sa primesc o amenda.e posibil sa fac puscarie??