avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Activitate shaworma37

Activitate shaworma37

pe o perioada de 30 de zile
Buna seara! O simpla intrebare am,la predarea permisului pentru acumulare de pcte se poate elibera dovada pt 15 zile?Si daca da in ce conditii?Adica trebuie solicitat de catre posesorul permisului la predarea acestuia?
A,inca ceva in termen de 5 zile,inseamna zile calendaristice sau zile lucratoare?Multumesc anticipat.
As dori sa stiu ce inseamna aceasta expresie?Faptul ca am semnat pe acele acte fara sa fiu codebitor are vreo relevanta?
Deci este un credit de nevoi personale pe numele sotului,fara giranti.Venitul meu nu a fost luat in calcul,doar am semnat pe formulare.In caz de executare silita a sotului, care nu are niciun bun pe numele sau ce se poate intampla? Casa in care locuim este mostenirea mea de la parinti.
Da am semnat si eu pe acele acte dar doar atat ,fara sa duc adeverinta de salariu sau orice altceva.Incercati sa ma lamuriti in legatura cu ceea ce am intrebat ,daca nu are niciun bun pe numele sau ce se poate intampla? In legatura cu executarea silita?
Buna ziua, sotul meu are un credit la City Bank pe care ar fi trebuit sa-l terminam de achitat luna aceasta ,dar neavand servici nu am mai putut efectua plati de circa 4 luni.Ieri am primit o notificare prin care imprumutul este declarat exigibil si platibil imediat. In cazul in care nu platim se specifica ca vor fi initiate procedurile de executare silita.Mentionez ca sotul nu are niciun bun pe numele sau ,casa in care locuim fiind mostenirea mea de la parinti.Suma pe care o datoram este de 1471.58 RON. Ce se poate intampla in continuare? Va multumesc.
Detin la o banca card de salariu,card de credit plus un credit in euro.Cand sotul a devenit somer nu am mai facut fata ratelor,ramanand in urma cu cardul de credit.luna aceasta primesc un telefon de la banca prin care mi se comunica ,blocarea definitiva a cardului si faptul ca pt a-si recupera banii imi vor bloca si cardul de salariu.Mentionez ca mi-au oprit aproape 90 % din salariu,desi au promis ca-mi vor lasa si bani pt rata in euro.Pe mine ma intereseaza daca este legal sa-mi opreasca mai mult de 1/3 din salariu,chiar daca banca sustine ca exista un asemenea articol in contract?