avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1317 soluții astăzi
Forum Activitate luci_p2008@yahoo.com

Activitate luci_p2008@yahoo.com

Răspuns la discuția Salariu
Va multumesc pentru sfat.

Cu stima,
George
Discuție Salariu
Buna ziua,
Apelez la acest forum pentru un sfat de la experti.
M-am angajat la o societate la care am muncit doua saptamani, mai exact 9 zile lucratoare. La data de salariu societatea nu a platit corect salariile angajatilor si atunci am decis sa nu mai lucrez la aceasta societate. Am o luna de zile de cand am plecat si ei mu mi-au dat salariul cuvenit pe zilele muncite. Cand ne-am dus sa ne cerem drepturile, eu si alti fosti angajati ne-a amanat la data de salariul din luna urmatoare, respectiv iulie.
Intrebarea mea este: cum as putea sa-mi recuperez venitul cuvenit pe munca prestata la aceasta societate?
Multumesc anticipat.
Cu stima,
George
Răspuns la discuția Valabilitate adeverinta
Mulumesc mult pentru raspuns.
Lucia P
Buna ziua,
La terminarea facultatii in 2009 mi s-a dat o adeverinta care tinea loc de Diploma de licenta.
Intrebare:
Este valabila in acest moment aceasta adeverinta?
Multumesc anticipat,
Lucia P
Răspuns la discuția Codul Muncii
Va multumesc pentru raspuns.
Deci incheiere CIM cu preaviz sau fara?

Cu respect,
Lucia P
Discuție Codul Muncii
Buna ziua.
Intrebarea mea este urmatoarea:
In momentul de fara sunt angajata la o firma, pot pleca prin transfer la o alta firma ?

Multumesc anticipat.
Lucia P
Va multumesc pentru raspuns.
Cu respect,
Lucia P
Are varsta de 21 ani.
Multumesc pentru raspuns.
Adeverinta ii serveste la medicul de familie. Deci nu are dreptul la asistenta medicala prin aceasta adeverinta?

Cu respect,
Lucia P
Buna ziua,

Problema pe care o intampin in acest moment necesita ajutor din partea unui profesionist si de aceea am apelat la acest forum.
Nepoata mea urmeaza liceul la invatamant seral.
Are ea dreptul sa i se elibereze de la liceu adeverinta care sa ateste stutulm ei de elev?
Dar la carnet de elev vizat si stampilat?
Va rog mult sa-mi specificati si legislatia in vigoare care vizeaza acest lucru.
Multumesc anticipat,
Cu respect,
Lucia P