avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1913 soluții astăzi
Forum Activitate dragos1978

Activitate dragos1978

Răspuns la discuția Poprire pe conturi
Si daca executorul nu mai raspunde la numarul de telefon pe care il am eu, cum pot afla pe ce cuantum este poprirea?
Buna Ziua,
Am si eu o problema. Am cumprata prin credit ipotecar un apartament, datorita situatiei financiare, am ajuns in situatiaexecutarii silite. Apartamntul este scos lalicitatie. Pe toate conturile mi s-a pus poprire. As dori sa stiu la virarea salariului pe card, care este suma pe care are dreptul sa mi-o opreasca din cont.
As dori sa stiu care este in momentul de fata procentul pentru plata concediului de crestere a copilului.
Va multumesc anticipat
Pe timpul iernii se pot face executari silite?
Infatisarea la primul termen este maine. in conditiile acestea as dori ce trebuie facut maine
Am si eu o intrebare, avand niste probleme financiare, am ajuns cu restanta la intretinere si am fost actionat in judecata. As dori sa stiu la primul termen ce trebuie sa fac. Va multumeipatsc antic
Si inca o intrebare, Daca pana la inceperea actionarii in judecata se poate face o intelegere scrisa cu reprezentantii asociatiei in ceea ce priveste un angajament de plata a restantei.
Va multumesc!
Daca din diverse motive, care tin strict de mine, am ajuns sa am o restanta destul de maricica la intretinere, iar asociatia de proprietari decide actionarea mea in judecata, refuzul de a imi incasa plata partiala a restaneti pe timpul procesului este perfect legala, sau este un exces de zel al administratie asociatiei de locatari. va multumesc!