avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1629 soluții astăzi
Forum Activitate viodn

Activitate viodn

Răspuns la discuția Finantare Cabinet Medical
Mulțumesc.
Pot obtine fonduri neramursabile pt amenajarea unui Cabinet Independent Asistent Medical Generalist?
Răspuns la discuția vreau sa divortez
multumesc mult
am nevoie de avocat?
suntem casatoriti de 8 ani,nu avem copii.
nu ne mai intelegem din cauza ca zilnic consuma alcool (de 2-3 ani).
toate bunurile comune sunt inca neachitate,inclusiv casa este ipotecata.
as vrea sa stiu cat dureaza un astfel de divort si ce trebuie sa fac.
eu am semnat hartia,dar nu s-a specificat dobanda.
scria doar ca m-a imprumutat cu suma de 1500 eu.
nu am zis niciodata ca nu voi restitui banii !
doar ca acum nu am de unde sa-i dau si dobanda (sustine dl politist) ca a crescut.
nu am dat nici o declaratie pt ca nu mi s-a cerut...
dar nici nu am vazut reclamatia sau o citatie.
am fost sunata de politistul de proximitate...
care a zis ca ar fi bine sa dau ceva din suma,sa se mai linisteasca...
eu cred ca sunt "pe-o mana"
nu am nici un contract .am facut doar o hartie scrisa de mana din care reiese ca un politist m-a imprumutat cu suma de 1500 euro ,pt 5 luni. [din aceasta suma,bineinteles ca 500 eu reprezinta dobanda! ].mi-a facut reclamatie( !?)
am aflat ca reclamatia este pt "abuz de incredere",pt ca am intarziat cu plata..
am vb cu politistul care se ocupa de acest caz [este unul de proximitate!!]si l-am intrebat daca pot face si eu reclamatie pt camatarie sau hartuire,dar mi-a zis ca nu am probe...(pt hartiure am probe !)
dar el are "probe" ca mi-a dat banii ? ca nu am avut martori...doar o simpla hartie scrisa de mana.
nu am nici un contract .am facut doar o hartie scrisa de mana din care reiese ca m-a imprumutat cu suma de 1500 euro ,pt 5 luni. [din aceasta suma,bineinteles ca 500 eu reprezinta dobanda! ].
azi am aflat ca reclamatia este pt "abuz de incredere".
am vb cu politistul care se ocupa de acest caz [este unul de proximitate! ]si l-am intrebat daca pot face si eu reclamatie pt camatarie sau hartuire,dar mi-a zis ca nu am probe...(pt hartiure am probe)
dar el are "probe" ca mi-a dat banii ? ca nu am avut martori...doar o simpla hartie !
Exista posibilitatea de a fi reclamata la politie [ chiar de catre un politist ] din cauza
intarzierii platii unei sume de bani, imprumutate de la acesta [cu dobanda de 10%
pe luna! ],din care nu am putut plati la termen ci doar o parte din dobanda.
Precizez ca am discutat cu persoana respectiva despre problemele ce au intervenit,
si a fost de acord cu o amanare,bineinteles cu o dobanda mai mare.
Acum a inceput cu hartuire [ telefonica,vizite la domiciliu ] si a spus ca o sa faca
reclamatie la politie.