avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 774 soluții astăzi
Forum Activitate lisandraa

Activitate lisandraa

Discuție srl
vreau sa va intreb ceva deci am o societate platitoare de tva ,plafar si vreau sa imi fac un pf persoana fizica aut.si sa inchid societatea (si contabilitatea e cam varza)dar cauza e ca nu pot sa o inchid din cauza datoriilor la stat si ce vreau sa va intreb daca ma declar falimentara ma scuteste de plata datoriilor la stat sau daca o suspend pe 3 ani ce se intampla sau nu stiu in primul rand am stocul mai mare scriptic decat real si v am zis contabilitatea varza ce pot sa fac va rog sa imi raspundeti va multumesc si mai am o intrebare referitoare la controale spre ex garda poate sa vina daca firma e suspendata ?sau cum pot sa o declar in faliment


Răspuns la discuția loc de parcare
nu am primit nici un raspuns........
Răspuns la discuția loc de parcare
REGULAMENT
de organizare şi închiriere către cetăţeni a locurilor
din parcările de reşedinţă

Pentru a putea dobândi dreptul de utilizare asupra unui loc într-o parcare de reşedinţă solicitantul trebuie să îndeplinească următoarele condiţii :
Să aibă adresa de domiciliu într-un imobil al cărui fronton se găseşte
la mai puţin de 30 m de respectiva parcare ;
Prin adresă de domiciliu se înţelege imobilul în care solicitantul are calitatea de proprietar sau de utilizator de drept al unui apartament (contract de închiriere, de comodat, beneficiar de masă succesorală, ...) .................deci ce sa mai cred?
Discuție loc de parcare
buna ziua am o problema si va rog sa ma ajutati : in spatele blocului meu sunt locuri de parcare,am platit un an, apoi doi am mers asa fara plata iar acum o zi cineva de la alt bloc a platit la primarie si a ocupat locul .Problema mea este daca eu ma duc pe 3 ianuarie anul viitor pot sa-mi reiau locul?intre timp am alta masina deci nu are cum sa ma puna sa platesc .locul de parcare e chiar in fata geamului meu locuiesc la parter
Răspuns la discuția contabilitate
din cauza mea a devenit mare ?si cum sa reglez?
Răspuns la discuția contabilitate
pai si cum sa reglez?
Discuție contabilitate
buna ziua
am o mare problema legata de contabilitate detin un plafar in constanta si am stocul mare ,cum as putea sa reglez aceasta situatie si plus de asta contabila veche pe care am avut-o a facut multe dispozitii de incasare prin care am adus bani de acasa daca imi vine un control am pus-o.ce solutie credeti ca ar fi?contabila mea anterioara a fost o mare dobitoaca ce pot face in acest sens va multumesc
deci sa fac o sesizare dar sa si vorbesc cu cei de la cine sunt aparatele ?
este vorba de aparate de la [FURNIZOR].dar nu era normal sa ma intrebe?este la intrarea in bloc... are si aspect urat si la vara se va incinge peretele meu din interior......sunt 2 aparate mari inestetice
Buna seara,locuiesc intr-un apartament la parter intr-un bloc din Constanta,proprietate si am o problema pe peretele meu exterior de la baie administratorul blocului mi-a montat 2 aparate fara sa-mi ceara consimtamantul si vreau sa va intreb daca e corect asa ceva si ce as putea face in aceasta privinta.Va multumesc anticipat