avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Activitate marinelanitu

Activitate marinelanitu

Buna ziua,
Imi puteti spune ce documente trebuiesc sa fie afisate/puse la vedere intr-o spalatorie auto?

Va multumesc anticipat
Buna ziua.
Tocmai am terminat concediul de crestere al copilului dar in loc sa incep munca am fost bagata in somaj. Imi puteti spune daca as ramane insarcinata in perioada somajului as mai beneficia de indemnizatia de crestere a copilului? Si daca da ce bani as lua? 600 lei sau cat am avut si la primul copil? 85% salariu?
Multumesc
Buna ziua
Am nevoie de cateva sfaturi. In dec 2010 m-am intors la munca ( mai devreme, copilul a implinit 2 ani pe 6 martie) dar pe baza unei conventii( facuta pe alt nume). Mi s-a spus ca voi fi reangajata la implinirea a 2 ani a copilului, am facut cererea de angajare si cu 2 zile inainte sa incep munca mi s-a spus ca se fac restructurari, postul se desfiinteaza si voi fi bagata in somaj si mi se vor oferii 2 salarii compensatorii.
Intrebarea mea este daca as fi putut sa cer mai multe salarii compensatorii, sau acestea numarul acestora ramanand la bunavointa angajatorului.
Mentionez ca am semnat si am luat la cunostinta preavizul de 21 zile lucratoare.
Va multumesc anticipat
Buna ziua. Am o intrebare. Sunt in concediu de crestere al copilului pana in martie 2011, dar as dori sa incep mai devreme cu o jumatate de an. Doresc sa aflu daca pot cere o renegociere a salariului. La firma la care lucrez in fiecare an se marea salariul, dar anul acesta am inteles ca nu s-a facut nici o marire. Oare mi-ar accepta mie aceasta cerere? Dar statul daca incep mai devreme ofera ceva?
Va multumesc anticipat