avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Activitate manolescu_radu

Activitate manolescu_radu

Buna seara tuturor!.As dori sa intreb cate zile de preaviz pentru evacuare dintr-un imobil scos la licitatie de catre o banca poate da expertul bancar.Va intreb pentru ca eu am castigat licitatia acelui imobil.Va multumesc pentru rabdarea de a citi acest mesaj si pentru un eventual raspuns!
Răspuns la discuția restante la intretinere
Buna ziua si va multumesc pentru raspunsul dat.Succes in continuare!
Buna ziua tuturor si respectele mele,as dori sa-mi spune-ti daca in momentul castigarii licitatiei ptr un apartament scos la vanzare de catre o banca,sunt obligat sa platesc si restantele pe care le-a avut fostul propietar la asociatia de locatari(intretinere).Multumesc pentru un eventual raspuns si o zi buna in continuare tuturor 1
Răspuns la discuția Raport de expertiza tehnica
Buna ziua,va multumesc pentru raspuns!
Buna ziua,doresc sa intreb daca in raportul de expertiza tehnica al unui imobil(apartament)la stabilirea pretului corect se include in acest pret si imbunatatirile aduse imobilului sau nu.Va multumesc!
Răspuns la discuția taxa judiciara
Buna ziua,va multumesc pentru raspuns si va doresc succes in continuare in profesia d-voasta!
Discuție taxa judiciara
Buna ziua,doresc sa-mi spune-ti daca taxa judiciara de timbru de 3% se plateste din toata valoarea imobilului sau din cota ce o detin din intregul imobil.Va multumesc pentru un eventual raspuns!
Răspuns la discuția indiviziunea
manolescu_radu a scris:

Buna seara si multumesc ptr rabdarea de a ne ajuta.Da, acum suntem in judecata cu el si in prima faza am depus si noi o cerere de iesire din indiviziune si pana la noul termen a ramas sa ne intelegem amiabil dar va rog sa ne crede-ti ca am luat toate variantele posibile de al putea despagubi(sulta)si atata timp cat avem rate la banci,serviciul este nesigur de azi pe maine si nu te ajuta nimeni ca nu au de unde(parinti,rude,prieteni,colegi)ma intreb ce se mai poate face.In contractul de vanzare-cumparare se stipuleaza ca: locuinta care se vinde este ocupat de cumparator in baza contractului de inchiriere perfectat cu propietarul Consiliul local,si este compus din 2 camere cu o suprafata utila de 17,02mp,precum si cota indiviza de 1,14%din suprafata de folosinta a blocului.O data cu locuinta se vand si dependintele(baie,bucatarie,vestibul etc.)-in folosinta comuna.Se mai atribuie in folosinta pe durata existentei constructiei,terenul aferent locuintei in suprafata de 6,55mp,respectiv cota indiviza de 1,14%din teren.Multumesc ptr un eventual raspuns si va doresc o noapte linistita!
Răspuns la discuția indiviziunea
Buna seara si multumesc ptr rabdarea de a ne ajuta.Da, acum suntem in judecata cu el si in prima faza am depus si noi o cerere de iesire din indiviziune si pana la noul termen a ramas sa ne intelegem amiabil dar va rog sa ne crede-ti ca am luat toate variantele posibile de al putea despagubi(sulta)si atata timp cat avem rate la banci,serviciul este nesigur de azi pe maine si nu te ajuta nimeni ca nu au de unde(parinti,rude,prieteni,colegi)ma intreb ce se mai poate face.In contractul de vanzare-cumparare se stipuleaza ca: locuinta care se vinde este ocupat de cumparator in baza contractului de inchiriere perfectat cu propietarul Consiliul local,si este compus din 2 camere cu o suprafata utila de 17,02mp,precum si cota indiviza de 1,14%din suprafata de folosinta a blocului.O data cu locuinta se vand si dependintele(baie,bucatarie,vestibul etc.)-in folosinta comuna.Se mai atribuie in folosinta pe durata existentei constructiei,terenul aferent locuintei in suprafata de 6,55mp,respectiv cota indiviza de 1,14%din teren.Multumesc ptr un eventual raspuns si va doresc o noapte linistita!
Răspuns la discuția indiviziunea
Buna ziua si va multumesc tare mult ptr raspuns.O ultima intrebare,este un proces greu si costisitor financiar.Multumesc ptr eventual raspuns si va doresc o zi buna in continuare!