avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1399 soluții astăzi
Forum Activitate ion cu vaca

Activitate ion cu vaca

Va rog frumos, traduceti-mi si mie din romana in romana,urmatorul citat: "Descendenţii Regelui Carol al II-lea al României, pe orice ramură colaterală, vor continua să fie excluşi din linia de succesiune şi nu vor fi membri ai Casei Regale a României, se mai arată în noile norme ale dinastiei." Multumesc mult!!
Problema sta in felul urmator :
Este vorba de o casa stil vagon cu doua apartamente cu intrari diferite si despartite de un perete comun Curtea acestui imobil este situata de-alungul casei, a celor doua apartamente Propietarul din spate ( apartamentul din fundul curtii) doreste sa iasa din indiviziune cu mine ( propietarul ap. din fata de la poarta ) Singura modalitate de a ne separa este de a-mi impartii curtea in doua jumatati, eventual egale , ceea ce nu-mi convine deloc - logic Sunt dat in judecata pentru iesireadin indiviziune , dar cum am mentionat imartirea partii mele de curte este UNICA modalitate , partea lui de casa si curte nefiind modificate cu nimic Ma poate obliga tribunalul sa-mi cedez jumatate din curte ( cu act de propietate in regula si impo. platitelazi,etc...- tot) doar ca acel propietar nu mai doreste sa treaca prin fata casei mele ?? desi atunci cand a cumparat a stiut ce cumpara si in ce conditii ...
Cat de legala este o astfel de arma - non letala , care se poate achizitiona fara port arma din cate am inteles si fara diverse acte etc Intrebarea mea este , cat sunt de legale aceste arme si care este cadrul legal de folosire a lor ? Multumesc :wassat:
Buna! Vreau sa stiu si eu cate ceva despre casatoriile de convenienta. Daca sunt legale sau nu?,si in ce consta ele.Cum as putea sa ma casatoresc astfel, daca mi-as dori? Multumesc