Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Linia succesorala a Casei Regale Romane
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Linia succesorala a Casei Regale Romane

Va rog frumos, traduceti-mi si mie din romana in romana,urmatorul citat: "Descendenţii Regelui Carol al II-lea al României, pe orice ramură colaterală, vor continua să fie excluşi din linia de succesiune şi nu vor fi membri ai Casei Regale a României, se mai arată în noile norme ale dinastiei." Multumesc mult!!
adica descendentii din sora, fratele, unchiul sau matusa regelui carol 2 nu mai sunt membrii ai casei regale..doar copii directi ai regelui carol 2 sunt membrii ai casei regale, respectiv: regele mihai I si printul paul de romania, inclusiv copii acestora