avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 933 soluții astăzi
Forum Activitate metronom

Activitate metronom

Buna ziua,

As vrea sa stiu daca se mai pot pune intrebari suplimentare (au scapat cateva...) dupa proba cu interogatoriu.

Multumesc.
Răspuns la discuția Vacanta magistrati
...cam ciudat, in cazul asta ar insemna ca procesul de partaj nu se va incheia nici in 2001...desi ministrul justitiei preciza ca se pot da termene si de la o zi la alta...
Răspuns la discuția Vacanta magistrati
Exista vreo sansa ca pana in septembrie/octombrie sa se mai acorde un termen in iulie ?
Buna ziua.
Un proces de partaj care este pe rol din toamna anului 2009 va fi amanat in perioada vacantei judecatoresti ?
Urmatorul termen este pe 23 iunie 2010, se vor pastra termenele tot ca pana acum, din luna in luna, sau va fi o pauza intre iulie - septembrie ?
Multumesc.
Buna ziua,

In cat timp expertul trebuie sa depuna raportul de expertiza la judecatorie ?
Exemplu: expertiza a fost facuta pe 1 Iunie, urmatorul termen pentru partaj este pe 23 iunie...

Multumesc.
Răspuns la discuția Expertiza auto
Am un expert auto tehnic, dar nu stiam daca va fi sau nu acceptat de catre instanta.
O sa apelez preventiv la dansul pentru un coraport.
Multumesc.
Răspuns la discuția Expertiza auto
Sotul doreste sa-i revina lui masina...si ma gandesc ca ar putea influenta cumva decizia expertului tehnic auto...in sensul stabilirii unei valori derizorii...
Buna ziua.
Daca s-a anuntat expertiza imobiliara, acel expert face si expertiza mobiliara...sau sunt experti separati ?
Expertii imobiliari sunt abilitati sa faca si expertize mobiliare ?
Multumesc.
Discuție Expertiza auto
Buna ziua.
In cazul unei masini noi, de 1 an, care se afla in garantie si are km. foarte putini la bord se poate tine seama de factura si de valoarea stabilita de o societate de asigurari casco ?
Cam cu cat scade valoarea fata de pretul de pe factura ?
Multumesc.
Răspuns la discuția Citare martori + expertiza
Pot cere si daune ?
Nu mi se pare corect ca el sa nu respecte ceea ce ii spune judecatorul...
Asa si mie mi-ar placea sa-mi achite altcineva obligatiile si sa-i dau banii...cand se va termina procesul de partaj...fara sa-i dau dobanda...