avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Activitate danzarra

Activitate danzarra

Răspuns la discuția Rate restante la banca
si in cazul in care persoana in cauza detine in coproprietate un apartament mostenit , in baza unui certificat de mosteniere fara a fi urmat pasi pentru a deveni proprietar(peste tot apare numele fostului proprietar decedat intre timp,la fisc,primarie). Se poate face executare silita pe acel procent (25%) mostenit
buna ziua,in cazul unui credit luat doar cu cuponul de pensie si buletinul(credit de nevoi personale),se pot face executari silite(gen imobile,bunuri) sau doar poprire pe pensie si daca exista deja o poprire pe pensie cum isi poate recupera banca banii?
Sunt pensionat pe caz de boala gradul 2,daca detin un PFA pot face contracte de coiaborare fara a pierde pensia?
O banca poate pune poprire pe o pensie de invaliditate cu revizuire la termen de 1 an?
Răspuns la discuția 2 contracte 1 singur imprumut
initial s-a intocmit un contract,a 2 zi a venit acelasi reprezentant{slab pregatit}zicandu-mi ca s-au facut greseli in primul contract si k tre sa facem alt contract,ambele contracte au ramas la mine,in acest caz se anuleaza sau nu contractele?
Răspuns la discuția 2 contracte 1 singur imprumut
nu este contract in dublu exemplar ci a gresit cel ce l-a intocmit,la o zi distanta a mai facut un con un contract in acelasi scop,acum eu detin ambele contracte,este un contract de imprumut de la o institutie financiara nebancara{ICredit},am inteles ca se pot anula cel de-al 2 lea contract
Ce se intampla cand o institutie financiara nebancara intocmeste 2 contracte de acordarea a unui imptumut pentru un singur imprumut?am inteles de la cineva ca se anuleaza ambele contracte,este


sunt administrator la o firma formata din 2 asociati,acum vreau sa imi infiintez propria mea firma unde sa fiu unic asociat si implicit administrator...pot fi administrator la ambele firme?