avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Activitate Elisabeta C.

Activitate Elisabeta C.

Multumesc frumos de raspuns!!!
Multzumesc frumos de raspuns. Situatia e : nu s-a aplicat la nici un job. Cv-ul e activ pe site de job-uri. E accesibil de vizualizat. Intrebarea e daca se incalca legea prin stocarea cv--ului fara anunt si consimtamant. As aprecia mult sa imi raspundeti.
Buna, Legea nr. 677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date, e incalcata atunci cand o companie stocheaza cv-ul activ pe un site de job-uri , fara sa te anunte?
multzumesc, insa puteti fii mai clar, ce fel de tranzactie?
Buna, s-a semnat o promisiune sinalagmatica de vanzare-cumparare pt. un imobil si s-a achiat o suma. Dupa 24 h s-a verificat imobilul dupa proiect si s-au constat nereguli ( fundatia la 65 cm in loc de 100 cm; tevile de apa la 10 cm in loc de 80 cm in pamant /pericol inghet, dimesiuni mai mici ale unui geam/tip velux).
Cum se procedeaza , ca sa se primeasca suma de avans inapoi ? si sa se opreasca posibila tranzactie? Mentionez ca vanzatorul e pers. juridica. Banuiesc ca aceste nereguli se pot clasa ca si "vicii ascune ale imobiluui"
multzumesc frumos. Voi "digera" informatia primita si voi verifica si datele de pe cf de informare
Buna , as vrea sa stiu toate costurile aditionale exacte (impozit, tva) pt. vanzator (pers. juridica) cand vinde un imobil in val. de 60.000 eu la o pers. fizica?
Buna , as dori sa achizitionez un teren (de la un investitor), insa "din popor" se aude ca ar fi zona inundabila, cu panza freatica ridicata.
Ce inseamna panza ridicata- 3,6 m?
Sau exista o clasificare pe coduri?

Astept cu nerabdare raspuns, ca trebuie sa iau o decizie
Răspuns la discuția zona inundabila?
Multzumesc frumos de raspus
Buna , as dori sa achizitionez un teren, insa "din popor" se aude ca ar fi zona inindabila, cu panza freatica ridicata.
Ce inseamna panza ridicata- 4m? sau 8m?
Sau exista o clasificare pe coduri?