avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 987 soluții astăzi
Forum Activitate crystyn37

Activitate crystyn37

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mama a decedat , iar celalalt descendent nu are pretentii.Imi trebuie dovada cumva , ca nu are pretentii ?
Sau pur si simplu pot demara pentru vanzare imobil?
Multumesc anticipat pentru raspuns.
Doresc sa vand casa dobandita prin donatie de la mama .In act se stipuleaza ca are doi descendenti . O sa intampin probleme pe partea aceasta ?
Răspuns la discuția Comodat intre soti ?
Multumesc.Aveti cumva un model ?Sau cateva idei ce ar trebui sa scriu.
Răspuns la discuția SFAT RIDICARE IPOTECA
Multumesc pentru sfat.Scuze intarzierea
Am fost la fisc pentru deschidere cabinet individual de psihologie. Mentionez ca am declarat sediu profesional adresa de acasa ,Pe actul eliberat de catre COPSI se mentioneaza punct de lucru - la terti .
Cei de la fisc imi cer contract de comodat incheiat intre mine si sot.Este normal ?
Eu stiu ca ar trebui sa depun o cerere pe propria raspundere cred ca la primarie, unde declar ca nu desfasor activitate economica.
Ajutor pentru un sfat.Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția SFAT RIDICARE IPOTECA
imi puteti spune cu ce acte trebuie sa ma prezint pentru radiere ipoteca ?
Mai trebuie ceva de la notar sau banca ?
In anul 2003 am cumparat un apartament prin credit ipotecar ,iar in anul 2008 am finalizat plata acestuia si am primit de la banca o adresa catre OCPI unde mentioneaza "prin prezenta va rugam sa dispuneti radierea ipotecii de rang I , si a interdictiilor de instrainare si grevare, ca urmare a achitarii integrale a creditului ".Nelamurirea mea este daca mai trebuie sa fac alte demersuri legat de cartea funciara ? Sau aceasta adresa din partea bancii este de ajuns ptr. intrarea in drepturi ca proprietar apartament ?
Va multumesc de ajutor.
Răspuns la discuția Concediu medical 90 de zile
Ar fi o problema , medicul meu se afla la o distanta de 400 de km. si deja este tarziu ptr. modificare.Maine 3 aprilie trebuie sa ma prezint la comisie , deoarece sambata se implinesc cele 90 de zile.
Răspuns la discuția Concediu medical 90 de zile
mentionez ca am fost operata la coloana (montare suruburi ),in data de 20 febr. acest an
Doctorul mi-a dat 91 de zile de concediu medical , deci a depasit conf.lg.cu o zi .
La locul de munca mi s-a spus ca ar fi probleme.
Si trebuie sa intru la comisie ptr. prelungire.
Ce se poate face ?
Multumesc.