avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1758 soluții astăzi
Forum Activitate stefannicusoradrian

Activitate stefannicusoradrian

Cum sterg un mesaj ce lam lasat pe internet? Va multumesc!
Discuție comision risc
La un credit nevoi personale ,comisionul de risc poate fi inclus in comisionul de administrare?Creditul este la BCR si asta se modifica in actul aditional pe care mi lau dat astazi. Mentionez ca inca nu am semnat actul aditional.
Discuție credit bancar
Am un credit nevoi personale la BCR,iar astazi am avut intrevedere cu ei pt acel act aditional.Dobanda e variabila revizuibila la 6 luni,aprilie -octombrie.De la 525 la inceut a ajuns la 660 lei rata luna.Cand a crescut dobanda se revizuia la 6 luni,dar cand a inceput sa scada nu se mai revizuieste.In aprilie eu nu am optat pt dobanda aceea fixa pe toata perioada creditului care era mai mica cu 2 procente.Mentionez ca am si comision de risc de 73 lei lunar.Astazi miau dat actul aditional ,miau zis ca costurile creditului nu se modifica.Dobanda curenta in act e de 18.25% la care se adauga o marja de 11.03 pe an.Valuarea marjei e formata din dobanda de referinta BCR administrata si indicele ROBOR la care se adauga marja fixa prevazuta in contract, zic ei in act,dar in contract eu nu gasesc nici o marja.Nu am semnat actul urmeaza sa merg peste cateva zile.Ce pot face, nu mi se pare corect si vreau sa fac ceva daca se poate.
O persoana cercetata in stare de arest pt omor din culpa isi poate vinde bunurile propietate personala(masina,apartament)?
Pot afla dupa internet cine este propietarul unui anumit imobil?
Dupa ce a accidentat mortal ofemeie inculpatul e judecat in stare de arest.Sotia acestuia e de acord cu plata cheltuielilor de inmormantare,dar ar vrea sa plateasca cate 200,300,400,500,pe fiecare luna.Suma se ridica la 15000 lei.Noi nu suntem de acord pt ca sunt de acoperit datorii,descoperiri card,si nu putem strange asa.Care este continuarea,ce se va intampla si ce putem face?
soacra mea a fost lovita de o masina in timp ce mergea cu bicicleta regulamentar si a decedat.in dosarul de la tribunal a fost gasit vinovat soferul care si consumase alcool.Se poate cere despagubire la asigurare, cum se procedeaza?