avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Activitate Elinia

Activitate Elinia

Răspuns la discuția Incetarea platii pensiei
Va multumesc,poate mai are cineva o idee???
Buna seara!
Mama mea a fost invitata la Bucuresti la I.N.E.M.R.C.M. si dupa 5 zile de spitalizare si analize facute i s-a emis o decizie 19.12.2011 din care rezulta ca nu se incadreaza in gradul de invaliditate avut,gr II.-Nu comentez despre analize,e josnic.
Azi 25 ianuarie 2012 ii vine decizia de la Casa Judeteana de Pensii din judetul in care locuim.Intrebarea este pot sa fac contestatie,tinand cont de aceasta ultima decizie?Unde si sub ce forma sa fie contestatia?
Unde as putea gasi aceasta cerere,zic unii ca e tipizata....
Răspuns la discuția ipoteca apartament
Multumesc frumos!Ce acte imi trebuie,nu am decat o copie a contractului,e destul?
Impreuna cu fostul sot am un apartament.....cand aduc vorba sa-l vindem -nu este de acord.....Am o banuiala ca l-a ipotecat sau ceva necurat.Bani sa fac partajul nu am....Cum pot afla daca e ipotecat,gajat sau ceva de genul?
Cine ma poate ajuta cu un plan de afacere pt un salon de infrumusetare?
Din mai 2009 pana in 23 august 2010 am lucrat.Din 23 august 2010 si pana in 23 mai 2011sunt in somaj(am dreptul la 9 luni).Intrebarea este ce pot face sa mai beneficiez de somaj,mai este valabila faza cu inca o luna angajata ???
Răspuns la discuția ajutor inmormantare
Nepotul lucreaza,dar de la serviciu i s-a spus ca este (ruda grad 2 fiind bunic).dar totusi avea act de intretinere,ii avea grija batranului
beneficiaza de ajutor de deces nepotul batranului decedat(95 ani)- avand act de intretinere pt bunicul sau
Răspuns la discuția codul muncii
Sunt chiar multe greseli si destul de importante.....