Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ipoteca apartament
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ipoteca apartament

Impreuna cu fostul sot am un apartament.....cand aduc vorba sa-l vindem -nu este de acord.....Am o banuiala ca l-a ipotecat sau ceva necurat.Bani sa fac partajul nu am....Cum pot afla daca e ipotecat,gajat sau ceva de genul?
Solicitati un extras CF pentru informare la OCPI- Biroul de carte funciara. Se taxeaza cu 20 lei. Daca este ipotecat, apare in foaia de proprietate.
Multumesc frumos!Ce acte imi trebuie,nu am decat o copie a contractului,e destul?
si copie dupa buletin, cerere ( se completeaza un tipizat, ori il descarcati de pe net, ori il completati acolo)
nu prea avea cum sa-l gajeze fara acordul dvs