avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 894 soluții astăzi
Forum Activitate datacom

Activitate datacom

Răspuns la discuția cum sa procedez?!
termenul e pe 17.12. nu gasit avocat .cum fac intampinarea,ce trebuie sa contina ? o las la registratura?! nu cunosc nici termenii nici procedura.multumesc
parat tribunal sectia civila.la primul termen cand am fost citata am depus cerere amanare ptr angajare aparator.acum am al doilea termen.nu am gasit aparator si nici nu ma pot prezenta din alte motive.cum sa procedez sa nu mi se intample nimic?ce sa fac?!
mai pot cere o amanare?!pe ce motiv?!

Buna ziua.Am fost asociat unic si administrator al unui srl. In febr.2010 am facut la notariat un acord si o procura speciala prin care - imputernicesc cu puteri depline o persoana ca in numele meu si pentru mine sa faca toate demersurile necesare pentru buna adm.a soc.,avand drept de prima semnatura. Astfel va putea incasa-plati,va putea deschide conturi bancare,ma va reprezenta legal in fata organelor notariale,judecatoresti,adm.fin,orc,putand semna acte aditionale modificatoare ale soc,precum si a celor de retragere a subsemnatului din societate. Am predat societatea cu activul si pasivul la data semnarii actului,am predat toate documentele contabile si toate registrele. Dupa data semnarii actului am plecat din tara. Acum ,incerc sa dau de respectivul si aflu ca este el plecat din tara - definitiv. Ce pot face?! Mai am vreo legatura cu societatea ?!
Buna ziua.Am fost asociat unic si administrator al unui srl. In febr.2010 am facut la notariat un acord si o procura speciala prin care - imputernicesc cu puteri depline o persoana ca in numele meu si pentru mine sa faca toate demersurile necesare pentru buna adm.a soc.,avand drept de prima semnatura. Astfel va putea incasa-plati,va putea deschide conturi bancare,ma va reprezenta legal in fata organelor notariale,judecatoresti,adm.fin,orc,putand semna acte aditionale modificatoare ale soc,precum si a celor de retragere a subsemnatului din societate. Am predat societatea cu activul si pasivul la data semnarii actului,am predat toate documentele contabile si toate registrele. Dupa data semnarii actului am plecat din tara. Acum ,incerc sa dau de respectivul si aflu ca este el plecat din tara - definitiv. Ce pot face?! Mai am vreo legatura cu societatea ?!
am imprumutat bani de la "cineva" si am facut o promisiune de vz.nu am inapoiat banii,au actionat in instanta si au hot.jud.ce tine loc de act vz.-cump.din lipsa banilor nu ne-am prezentat la nici o infatisare proces.este vb.de casa mamei +teren pe care le-a dobandit prin certificat mostenitor.pe acelasi teren am construit si noi dar constructia nu are nici un act.in promisiunea de vz sunt cuprinse cele trecute in certif.mostenitor si casa noua doar in baza aut.constructie,proiect,etc.situatia este complicata.prin hot.jud.totul a trecut pe numele "cuiva" si acum vor sa vanda si sa ne evacueze sau sa le dam banii imprumutati inapoi .mama nu stie nimic.noi,in cazul in care avem certificatul de mostenire in orig.putem vinde inaintea lor?!ce si cum sa facem?!
fost inculpat in dosar cu 3 inculpati.facut apel.acum apelant.fara aparator.termen peste 2zile.ce fac?!



pot beneficia de avocat din oficiu?in ce conditii?ce trebuie sa fac?