avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1023 soluții astăzi
Forum Activitate costa doina

Activitate costa doina

Răspuns la discuția un imprumut facut de sot
multumesc mult..........eu am facut un dosar la care nu am primit nici un raspuns,din cele spuse de compania de asigurari dosarul s-a pierdut intr-un accident ,eu am facut un alt dosar in care nu am mai putut adauga polita in original ..si gfoarte interesant mau lasat in pace 2 ani si de cateva luni ma innebunesc cu telefoane si amenintari de executare silita
BUNA ZIUA.............VA ROG SA MA AJUTATI ....IN URMA CU 7 ANI SOTUL MEU A LUAT IN RATE 2 FRIGIDERE LA CARE CONTRACT AM FOST SI EU COOPLATITOARE,DUPA CE AM PLATIT CAM 4 ANI SI CATEVA LUNI SOTUL MEU A DECEDAT,AM FOST SFATUITA SA FAC UN DOSAR DE DESPAGUBIRE SI SA NU MAI PLATESC RATELE ,VREO 5 MAI RAMASERA AM TOT ASTEPTAT UN RASPUNS CARE NU A MAI VENIT,IN LUNA FEBRUARIE ACUM LA 3 ANI DE LA DECESUL SOTULUI AM PRIMIT O NOTIFICARE IN CARE MI SE SOLICITA SA PLATESC ACELE RATE IN CAZ CONTRAT SUNT AMENINTATA CU EXECUTARE SILITA.............CE POT SA FAC?................SUMA CARE O AM DE PLATA S-A RIDICAT FOARTE MULT ,AM INCERCAT SA AJUNG LA O PLATA ESALONATA SI DE ATUNCI PLATESC LUNAR150 DE LEI AR TREBUI SA SISTEZ PLATA SAU SA ACHIT ACEA SUMA CARE A AJUNS LA 3000 ,MAI MULT DECAT 4 FRIGIDERE ACUM PLUS CA AM PLATIT SI 4 ANI SI CEVA ATUNCI VA MULTUMESC
Răspuns la discuția mostenire
daca au dreptul la partea de mostenire a copiilor
Discuție mostenire
DACA COPII RENUNTA LA MOSTENIRE POT ATACA FRATI DEFUNCTULUI ...ADICA AU DREPTUL
Răspuns la discuția Indemnizatia de somaj
multumesc.........deci in cazul in care abandonez pierd atat pensia de urmas si nu beneficiez nici de ajutor de somaj
SUNT STUDENTA ,ANUL I LA STAT DAR LA STUDII CU PLATA .........DIN ANUMITE CAUZE NU AM MAI PUTUT PLATI TAXA AS VREA SA STIU DACA POT BENEFICIA DE AJUTOR DE SOMAJ,SPECIFIC CA MOMENTAN AM O PENSIE DE URMAS CARE VA EXPIRA IN SEPTEMBRIE IN CAZUL IN CARE NU VOI PUTEA CONTINUA STUDIILE............VA MULTUMESC.
Răspuns la discuția masa succesorala
MULTUMESC
Răspuns la discuția masa succesorala
VA MULTUMESC,COPII SUNT MAJORI,DAR AM O FATA IN CIPRU CE-AR TREBUI SA-MI TRIMITA DE ACOLO ,CE ACT
Răspuns la discuția masa succesorala
VA MULTUMESC
Doresc sa stiu cum pot renunta copiii la masa succesorala in favoarea mea,sotia supravietuitoare,ce acte imi trebuie,mai adaug ca au trecut 3 ani de la decesul sotului. multumesc