avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Activitate teresitarus

Activitate teresitarus

m-am stabilit de curand an germania ampreuna cu familia din care fac parte si 2 copii unul e la scoala iar celalalt are doar 2 ani . primul copil are 10 ani si l-am anscris la scoala .as dori sa stiu de unde o sa-mi vina alocatia pentru copii sau daca statul german acorda asa ceva si despre ce suma e vorba. Astept un raspuns care sa ma lamureasca an legatura cu acest subiect . multumesc mult
cum se calculeaza pensia alimentara an momentul de fata si cum trebuie sa procedez pentru majorare si ce acte ami trebuie
momentan sant an germania cu baietelul meu de 1 an si 6 luni si vreau sa ma antorc an tara an romania mentionez ca nu sant casatorita cu tatal copilului dar copilul e recunoscut de tata si ai poarta numele. pot pleca an tara cu copilul fara tata sau am nevoie de amputernicire din partea tatalui sa pot pleca din germania
copilul are pasaport - Va rog sa-mi spuneti daca e nevoie de alte harti
am o fetita din prima casatorie care ami este ancredintata mie dupa divort si mai am un baietel din alta relatie care este pe numele tatalui fiind recunoscut de tata tatal fiind plecat din tara Acuma doresc sa plec la tatal baiatului ampreuna cu copiii am nevoie de pasaport tatasl fiind an germania