Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... va rog sa ma ajutati
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

va rog sa ma ajutati

m-am stabilit de curand an germania ampreuna cu familia din care fac parte si 2 copii unul e la scoala iar celalalt are doar 2 ani . primul copil are 10 ani si l-am anscris la scoala .as dori sa stiu de unde o sa-mi vina alocatia pentru copii sau daca statul german acorda asa ceva si despre ce suma e vorba. Astept un raspuns care sa ma lamureasca an legatura cu acest subiect . multumesc mult
urmariti linkul urmator : [ link extern ]
daca copii invata in germania nu primesc alocatie din romania.