avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1330 soluții astăzi
Forum Activitate nutadanuta

Activitate nutadanuta

pentru cei ce au fost angajati ai CAP-ului si ai AEI-ului de la DADR mi s-a spus ca pot sa ii incadrez in grupa a ii de munca,
am cautat in ordinul 50/1990 anexa 2, dar nu am gasit punctul la care ar putea fi incadrati
daca ma puteti ajuta,
va multumesc
buna ziua
sunt inspector asistent intr-o primarie de comuna, secretarul comunei s-a imbolnavit (destul de grav) si se doreste sa mi se delege atributiile de secretar. sunt indreptatita sa primesc salarul cuvenit functiei de secretar?

va multumesc
buna ziua

si eu si sotul suntem functionari publici.
daca autoturismul este cumparat pe numele sotului si trecut in declaratia lui de avere trebuie sa il mai trec si eu?
multumesc

buna ziua
va rog foarte mult sa ma sfatuiti
cred ca sunt intr-o mare incurcatura
sunt pe concediu de crestere a copilului din septembrie 2009, iar acum in decembrie-ianuarie am participat la recensamantul agricol (adica am fost recenzor)
imi este frica sa nu imi taie maternitatea din cauza ca am desfasurat alte acivitati.
credeti ca este posibil?
am discutat cu personalul de la noi de la primarie, si acum dar si in momentul cand m-au numit recenzor, si ei au spus ca nu e nici o problema, atunci au zis ca se retine doar impozit din acei bani, dar acum am aflat ca ne retine si cas si cass si imi e frica sa nu imi taie maternitatea,
ce sa fac?
#-o:((:((
Sunt pe concediu de crestere a copilului pana la data de 13 septembrie 2011, dar am ramas din nou insarcinata. Trebuie sa nasc undeva in octombrie. Intrebarea mea este:
Cand se termina concediul de crestere a copilului trebuie sa merg la munca sau pot sa raman pe prenatal pana la urmatoarea nastere?
buna ziua
asi dori sa stiu daca de la 1 iulie 2010 se mai acorda ajutor de inmormantare?