avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1004 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters156550

Activitate ContSters156550

Răspuns la discuția somaj
va rog sa imi spuneti daca pot lua CCC pana la 2 ani?
Răspuns la discuția somaj
inainte am lucrat fara carte de munca,spuneti va rog daca as putea face ceva sa iau ceva,de la primarie nu se da nici un ajutor?
Răspuns la discuția somaj
contracul de munca imi expira pe 8 martie 2012,si data prezumata a nasteri e pe 15 ianuarie 2012
Discuție somaj
sunt angajata din 8 martie 2011 pe perioada determinata de 6 luni,in septembrie mi s-a prelungit contractul pe inca 6 luni,eu find insarcinata in 4 luni jumatate nu ma incadrez in postnatal,dar am inteles ca am dreptul la cele 126 de zile de prenatal,daca ma duc la servici pana in noiembrie si cu cele 126 de zile as avea pana in 8martie si as face un an,dupa aceea as avea dreptul la somaj???va rog sfatuiti-ma si pe mie ce pot sa fac,am dreptul sa iau somaj?
am si eu contract de munca cu o jumatate de norma,si sunt insarcinata am si eu dreptul de concediul prenatal?
buna ziua,va rog sa ma ajutati si pe mine raspunandu-mi ce pot sa fac,sunt angajata din data de 8 martie 2011 pe contract determinat pe perioada de 6 luni,in luna mai am aflat ca sunt insarcinata,acum in septembrie pe data de 8 mi-am prelungit contractul pe inca 6 luni ,avand in septembrie pe 2o 5 luni de sarcina.Nu ma pot incadra sa iau prenatal,dar ce pot face aj putea sa platesc din urma darile ca sa pot sa iau,va rog ajutati-ma
m-am angajat pe 27 aprilie din somaj pe o perioada de 3 luni,deci imi expira contractul pe 27 iulie,si se spune ca nu mai prelungeste contractul,am dreptul la salariu compesatoriu,am vreun beneficiu din partea fortei de munca