avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1640 soluții astăzi
Forum Activitate marcelt

Activitate marcelt

am avut o divergenta cu o vecina cu un gard ea a fost de acord sal modificam a poi sa razgandit a facut o plingere la politie si cineva ma anuntat ca mau dat in tribunal am martori ca era de acord ca facea pe nebuna tipa vorbea foarte urat etc .dar problema este ca ea nu stie cum ma cheama exzact stie prenumele dar numela a pus altul. daca primesc o citatie sau ceva sa accept este valabila sa ma prezint la tribunal etc...
eu nu le am cu tribunalul cu politia este prima oara ca patesc asa ceva dar sper sa se termine bine si repede. ASTEPT ORICE SFAT .MULTUMESC
vreau in sezon sa fac o afacere stradala si nu stiu ce acte trebuie sa am la mine si autorizati. vreau sa vind intr o statiune montana diverse suveniruri. multumesc si sunt bine venite ori ce sfat
detin un srl acum sotia mea a ramas insarcinata POT SA IAU ALOCATIE DE CRESTEREA COPILULUI TIMP DE 2 ANI
.SPECIFIC CA EU LUCREZ LA O SCOALA CA MUNCITOR INTRETINERE si mai fac cite o asigurare lucrez la scoala de 8 ani
deci pot sa iau alocatie ?doresc ori ce informatie si va multumesc
detin un srl si vreau sal transform in inteprindere familiara si cer sfatul dumneavoastra.
am taxa forfetara si tva si cu ce ma ocup eu nu fac fata cu platile.
la if care sunt taxele? merita sa fac un if in loc de srl
multumesc anticipat pentru mine ori ce informatie si sfat ma ajuta