avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1027 soluții astăzi
Forum Activitate Daniela Dinu

Activitate Daniela Dinu

Daca unul din soti doreste divortul si celalalt nu, ce sanse are sotul care doreste divortul
sa divorteze?
Lucrez ca profesor titular in invatamant.As dori sa stiu daca pot sa lucrez cu jumatate de norma in invatamant (in alt oras ) si cu alta jumatate in mediul privat, fara sa-mi afecteze statutul de titular.Cum ar trebui sa procedez?
Discuție Centralizator
Daca in Centralizatorul pentru a ocupa o catedra in invatamant, pe informatica,nu gasesc Specializarea- Sisteme Informatice Contabile ,obtinuta in urma unui master, de 90 de credite, ci de exemplu Sisteme Informatice de Gestiune,unde ma pot adresa?
Daca inainte de casatorie ,am detinut un apartament cu 2 camere,ce se va intampla cu aceasta locuinta odata cu pronuntarea divortului dupa 9 ani de casatorie!
Am absolvit facultatea de matematica in 1997, si un master la A.S.E, in 2008, domeniul informatica economica, specializarea sisteme informatice contabile, si as vrea sa predau si informatica in invatamant, dar centralizatorul nu are prevazuta specializarea mea ci sisteme informatice de gestiune.
ce pot sa fac totusi pt a-mi fi recunoscut masterul, desi indeplineste conditia de a avea 90 de credite, si apartine de stiinte economice?
Discuție taxa avocat
In situatia in care s-a facut analiza singelui la IML cu valoarea alcoolemiei de 1,55 si s-a intocmit dosar penal ,cat credeti ca va fi taxa impusa de un avocat pentru a se ajunge in situatia contraventionala?In cat timp se poate obtine permisul de conducere?
Discuție Alcool la volan
Ce urmari poate avea dovada emisa de politie cu 0,83 mg/l alcool expirat in aer pentru un functionar public, caruia i s-a ridicat permisul de conducere auto?
In ce conditii poate sa-si pastreze locul de munca ,in cazul in care i se poate intocmi dosar penal?
Ce pedeapsa poate primi?