avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1842 soluții astăzi
Forum Activitate adrianosoby94

Activitate adrianosoby94

sunt in italia si vreau sami deschid o cofetarie aici in italia. pot sa ma imprumut la o banca italiana ca sa imi deschid mica mea afacere? daca da ce acte imi trebuie pentru imprumut la banca? va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția mostenire de familie
casa aceasta are 5 camere din care 3 presupun ca i revin mamei mele si retul de 2 ne revin noua adika eu si cele 2 surori ale mele cum o sa se imparta cele 2 cameri la trei surori? si inca o intrebare dupa parerea dumneavoastra de avocat expert care sunteti mai are vreun rost sa redeschid procesu?
dupa moartea tatalui meu mama mea a ramas majoritara prin lege pe casa acum dupa taxa de succesiune sa impartit casa si mama me avrea sa ma despagubeasca. Surorile mele au dat partea lor lu mama. Intrebarea mea este: Sunt obligata sa accept acea despagubire sau pot sami tin partea mea de casa ca fiind minoritara?
buna ziua, acum 5 ani tatal meu a murit si in urma lui am ramas 3 surori si mama. eu sunt plecat de 5 ani in italia si in lipsa mea anu asta mama a bagat taxa de succesiune la tribunal fara sa ma anunte, inschimb au dat anunt in ziar ca nu stiu de mine dar noi vorbim saptamanal la telefon. ma anuntat cand sa terminat totul la tribunal spunandumi ca ele 3 ( cele 2 susori ale mele si mama ) au decis sa ma despagubeasca in bani. eu nu vreau bani, vreau partea mea di mostenire care mi se cuvine dar acestea ma anunta ca nu e posibil. este posibil asa ceva? eu acum daca ma duc inapoi in romania mai pot sa deschid dosaru sa tribunal?
Răspuns la discuția inscrierea in armata
sa speram ca au elimat conditia cu nota maxima la purtare pentru ca a mea nu e tocmai maxima. multumesc miati fost de mare ajutor si sper ca o sa cuontinuati sami fiti si la intrebarile la care eu singur nu pot sami raspund.
am 16 ani si vreau la varsta de 18 ani sa ma inrolez in cadrul armatei romane. acum intrebarea mea este: care sunt conditiile??