avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Activitate Crinisor

Activitate Crinisor

Buna ziua, va rog sa imi spuneti care este CODUL CAEN potrivit pentru activitatea de incasare facturi de utilitati in calitate de mandatar al unui furnizor (pe baza de contract de mandat).
multumesc
Buna ziua, pe ce cod caen putem vinde cd-uri cu muzica? putem comercializa cd-uri achizitionate din strainatate, de pe site Amazon? in ce conditii, trebuie sa achitam ceva undeva? multumesc
decoratiuni interioare, piese de mobilier, lumanari, tablouri, tacamuri, farfurii, textile (perdele, fete de masa). multumesc
Răspuns la discuția Made in Romania sau Made in EU?
Este vorba despre produse decorative din sticla, ce urmeaza a fi comercializate in Romania. multumesc
pe ce cod caen sa vindem cu amanuntul napolitate si vin?
4711 e vanzare predominanta, dar la noi nu acestea sunt predominante ci altele. merci
Răspuns la discuția marire capital social
Nu stim, era o intrebare de preventie, un asociat se intreaba daca ar putea fi exclus din societate de celalalt prin marirea capitalului. merci
Buna ziua, la srl cu 2 asociati, poate modifica unilateral un asociat capitalul social? ms
Buna ziua, ca sa comercializam napolitane ambalate, biscuiti ambalati si vin imbuteliat, avem nevoie de autorizatie sau aviz sanitar-veterinar? ms
Buna ziua,
Pe produsele fabricate in Romania putem sa punem pe eticheta Made in EU sau suntem obligati sa punem Made in Romania? multumesc
va rog sa imi spuneti daca trebuie acordata garantie si intocmita declaratie de conformitate la toate produsele, atat de folosinta indelungata cat si curenta. multumesc